::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Zombi Pożeracze Mięsa 2

::
REŻYSERIA::
Bruno Mattei
Lucio Fulci


::SCENARIUSZ::
Claudio Fragasso

::MUZYKA::
Stefano Mainetti

::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
97 min.

::OBSADA::
Deran Sarafian
Beatrice Ring
Ottaviano Dell'Acqua
Massimo Vanni
Ulli Reinthaler
Marina Loi
Deborah Bergamini
Luciano Pigozzi
Mike Monty
Rene Abadeza
Mari Catotiengo

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Film nie przypomina pozostałych ekranizacji o żywych trupach
+ Bardzo duża ilość zombie


::MINUSY::
- Przewidywalność fabuły
- Gra aktorów na niskim poziomie

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ZOMBIE FLESH EATERS 2 (ZOMBIE 3)

 

To miał być kolejny film Lucia Fulciego, jednak podczas kręcenia "Zombie Flesh Eaters 2" zachorował, reżyserię przejął Bruno Mattei. Druga część nieco odbiega od typowych filmów o zombie. Fulci stara się, żeby jego każda ekranizacja była od siebie niezależna. Nie zobaczymy filmu o podobnej treści, wszelkie produkcje Mattei, różnią się w wielu elementach. Po raz pierwszy, możemy zobaczyć walczących zombie, udających wojowników, karateków, itp. W porównaniu do innych filmów, tutaj zombie sobie nieźle poczynają.

Z bazy wojskowej, grupka zamachowców wykrada bardzo niebezpieczny wirus. Podczas ucieczki, jeden z terrorystów zostaje postrzelony, wypada mu kufer w którym znajduje się broń biologiczna. Substancja wycieka do gleby, oparzając mężczyznę. Resztkami sił, mężczyzna ucieka do hotelu, gdzie umiera. Podczas spalenia jego zwłok, wydziela się dziwny gaz, który uśmierca większość żywych istot. Po pewnym czasie zwłoki ożywają. Ludzie muszą jak najszybciej rozwiązać problem, by uratować pozostałych przy życiu...

Efekty specjalne na dobrym poziomie (np.  latająca głowa zombie, wychodzący z łona matki, mały, żywy trup). Film jest przepełniony sekwencjami gore, które da się przewidzieć, to jest najgorsze. Po co oglądać dalej, wiedząc co się wydarzy. Muzyka jest odpowiednio dobrana, jednak jest jej stanowczo za mało. Gra aktorów stoi na niskim poziomie.

Przez większość trwania filmu, widzimy postać Dj-a, który nadaje komunikaty, co dzieje się w mieście oraz poza jego granicami. Jednym z plusów jest charakteryzacja zombie, choć kolor zielony przypomina mi bardziej pleśń, niż żywego trupa. W filmie można zobaczyć wiele nieprzyjemnych i krwawych scen, typu zdzieranie z człowieka twarzy, zgniatanie głowy. Na pochwałę zasługuje "Zombie Flesh Eaters 2", ponieważ w tej ekranizacji widzimy dużą ilość zombie. Polecam go wszystkim miłośnikom żywych trupów. Będzie to rarytas, ponieważ film warty obejrzenia.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


 

 

 


AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::