SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

SHARKNADO 2: THE SECOND ONE 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Rekinado 2: Drugie Ugryzienie

::REŻYSERIA::
Anthony C. Ferrante

::SCENARIUSZ::
Thunder Levin

::MUZYKA::
Ramin Kousha

::OBSADA::
Ian Ziering, Tara Reid, Vivica A. Fox...

::KRAJ::
USA

::ROK::
2014

::CZAS TRWANIA::
90 min.


 
 

Fin Shepard po zwycięstwie i pokonaniu rekinów w Los Angeles przenosi się do Nowego Jorku, aby spotkać się ze swoją siostrą Ellen. Kobieta napisała książkę "Jak przeżyć Rekinado", przez co stała się sławna. Podczas podróży samolotem koszmar powraca. Fin w pewnym momencie wypatruje silną burzę, a wśród niej rekiny. Chwilę później samolot zostaje zaatakowany przez krwiożercze bestie. Piloci giną. Shepard przejmuje stery nad samolotem i cudem udaje mu się posadzić maszynę na ziemi. W akcji zostaje ranna była żona April, która traci dłoń. Lekarze bez problemu stabilizują jej stan. Shepard postanawia sam odnaleźć swoją siostrę i jej rodzinę, aby nic im się nie stało. Nie ma za wiele czasu, ponieważ nad miastem formują się tornada z rekinami. Na pomoc Shepardowi przybywa Skye, dawna przyjaciółka. Czy uda im się przetrwać? Czy uratują ludność Nowego Jorku?

   

Jeśli sądziliście, że to koniec latających rekinów, to się grubo myliliście. "Rekinado 2" to kwintesencja głupoty i tandety. Podczas oglądania widz nie potrafi oderwać oczu od ekranu. Ciekawe dlaczego? Shepard w Nowym Jorku musi sprostać większej ilości rekinów, a on sam stanie się herosem nie do pokonania. Druga część pokazuje jeszcze więcej absurdu. Weźmy samą pierwszą scenę w samolocie, gdzie Shepard niczym bóg ratuje samolot przed rozbiciem. Przejmuje stery i posadza samolot na ziemi. Nie ważne, że uderza on z dużą siłą o płytę lotniska i nikt podczas tego manewru nie ginie. Podobnie jest z byłą żoną Sheparda, której rekin odgryza dłoń. Dziwnym trafem nie wykrwawia się i bez problemów zostaje przetransportowana do szpitala. Takich absurdalnych, nielogicznych i nieprzemyślanych akcji jest tutaj multum. Nie zabraknie dużej ilości elementów gore, które królują i nie pozwalają nam się nudzić.

   

Podobnie jak w poprzedniej części, w filmie nie uświadczycie strasznych momentów. Nie wiadomo co tak naprawdę skłoniło twórców do napisania tej kontynuacji, ponieważ nie wnosi ona nic do kinematografii. Gra aktorska bez zmian. Czasami ich zaangażowanie sięgało dna, ale w końcowym efekcie nie było tak źle. "Rekinado 2" mogę polecić jedynie widzom, którzy lubią tandetę i niszowe produkcje.
 

::PLUSY::
+ śmieszy
+ gore

::MINUSY::
- reszta

::OCENA FILMU::
3/10 

   

AUTOR: PASTOR