SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

RESIDENT EVIL: RETRIBUTION 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Resident Evil: Retrybucja

::REŻYSERIA::
Paul W.S. Anderson

::SCENARIUSZ::
Paul W.S. Anderson

::MUZYKA::
tomandandy

::OBSADA::
Milla Jovovich, Sienna Guillory, Bingbing Li

::KRAJ::
Kanada, Niemcy

::ROK::
2012

::CZAS TRWANIA::
114 min.


 
 

„Resident Evil: Retrybucja” to piąta z kolei część kultowego filmu. Tym razem Alice budzi się w dziwnym pomieszczeniu, gdzie poddawana jest torturom. Gdy na dwie minuty system komputerowy zawiesza się, Alice ucieka. Po wyjściu na zewnątrz okazuje się, że jest w Tokio. Po chwili wszystko co się rusza, zaczyna ją atakować. Chroni się w budynku, z którego uciekła. W środku spotyka Ade Wong, dzięki której Alice uciekła. W centrum zarządzania poznaje całą prawdę. Okazuje się, że znajduje się w ośrodku badawczym Umbrelli, a wszystko co ją otacza to sztuczny świat wykreowany przez organizację do badań nad wirusem. Na pomoc Alice zostaje wysłany mały oddział z zewnątrz. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy wszyscy wyjdą cało z makiety największych miast świata?

  

Po mimo negatywnych recenzji i opinii na temat piątej części serii, muszę stwierdzić, że film mi się podobał. Może dlatego, że widz dostaje mnóstwo akcji. Świat wykreowany przez filmowców, czyli największe metropolie świata, są pokazane w poprawny w sposób. Jednak symulacje, które włączane są w poszczególnych lokacjach są bardzo przesadzone. Zombie, które walczą z ludźmi potrafią praktycznie wszystko – biegają, strzelają z wszystkiego co wpadnie im pod rękę, wykonują powietrzne ewolucje, potrafią nawet pływać i nurkować. Zachowanie Zombie, w niektórych momentach jest mocno przesadzone. Filmowcy odbiegają od starego wizerunku, który towarzyszył nam przez lata. A może to już nie są Zombie? A może Paul W.S. Anderson postanowił zmienić całą konwencję i stworzyć coś innego niż Zombie?

  

Wypowiedzieć się coś więcej o fabule jest trudne, ponieważ znajduje się tutaj jeden wątek, który ciągnięty jest od początku do samego końca. Paul W.S. Anderson nie przedstawił nam nic nowego, zamknął głównych bohaterów w wielkim hangarze i wypuścił Zombie. Nie odczułem, aby produkcja nudziła, chyba tylko dlatego, że mamy do czynienia z ciągłą akcją. Strona techniczna „Resident Evil: Retrybucja” stoi na dobrym poziomie. Oczywiście autor zostawił otwarte zakończenie, w sytuacji, gdyby ktoś chciał nakręcił kolejne części. Coś mi się wydaje, że seria ta nie zakończ się tak szybko, ponieważ zawsze można zostawić otwarte zakończenie i kręcić kolejne części. Patrząc się na dwie ostatnie części „Resident Evil”, zadajmy sobie takie pytanie: Czy warto jest kręcić coś, co psuje dobre imię serii? 

::PLUSY::
+ ciągła akcja,
+ brak nudy,
+ ciekawa kontynuacja

::MINUSY::
- mało straszny
- reszta

::OCENA FILMU::
5
/10 

   

AUTOR: PASTOR