SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

UNDERWORLD: AWAKENING 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Underworld: Przebudzenie

::REŻYSERIA::
Måns Mårlind, Björn Stein

::SCENARIUSZ::
John Hlavin, J. Michael Straczynski, Allison Burnett, Len Wiseman

::MUZYKA::
Paul Haslinger

::OBSADA::
Kate Beckinsale, Stephen Rea, Michael Ealy...

::KRAJ::
USA

::ROK::
2012

::CZAS TRWANIA::
88 min.


 
 

Selena podczas walki zostaje pojmana przez ludzi, chcących zapanować nad rasą wampirów i lykanów. Wojowniczka zostaje umieszczona w komorze i poddana hibernacji. W międzyczasie ludzie dokonują czystek na tych dwóch rasach, które zmuszone są żyć w ukryciu. Po piętnastu latach, w dziwnych okolicznościach Selena zostaje wybudzona. Ucieka z ośrodka badawczego. Dowiaduje się, że „urodziła” córkę, nie wiadomo co stało się z Michealem. Jej DNA było modyfikowane, aby stworzyć niezniszczalną rasę, odporną prawie na wszystko (prawie). Selena musi przeciwstawić się ludziom, a także nowemu wrogowi. Czy wyjdzie z tego cało? Czy pozna prawdę na temat swojej córki i Micheala?

  

Czwarta część „Underworld” można ocenić na dwa sposoby - strona techniczna oraz fabuła. Zacznę może od treści filmu, która jest tutaj najważniejsza. Ciekawy pomysł przeniesienia akcji w niedaleką przyszłość, w której to właśnie wampiry i lykanie są na skraju wyginięcia. Żeby nie było nudno wprowadzono nową rasę, trochę takie połączenie lykanów, wampirów i ludzi, którzy są odporni na większość broni stosowanych przeciwko nim. Zastanawiające jest jak urodziła się córka Seleny, która była poddana hibernacji. Po prostu bezsensowne. Dodatkowo obie połączone są nierozerwalną więzią, dzięki której wyczuwają swoją obecność i dodatkowo Selena potrafi widzieć oczami Eve.

  

Nieustająca akcja, brak nudy. Na ekranie co chwilę coś się dzieje. Selena walczy z wrogami podobnie jak w Matrixie. Wykonuje ewolucje w powietrzu, mija wszystko to co może ją zniszczyć, otrzymuje ciosy, łamie kości, wyrywa flaki… Nie ma się co oszukiwać jest to dobry film akcji, z horrorem ma tyle wspólnego, że występują tutaj wampiry i lykanie, nic więcej. W pewnym momencie patrzy się tylko na Selenę co ona wyprawia, a nie na całą otaczającą ją resztę.

  

Technicznie produkcji nie można nic zarzucić. Efekty specjalne stoją na bardzo dobrym poziomie. Świetne charakteryzacje postaci i lokacji, oprócz córki Seleny. Po przemianie wygląda jak nie z tej bajki. Linia melodyczna świetnie wkomponowuje się w to, co dzieje się na ekranie i dzięki niej możemy doświadczyć nutkę lekkiego niepokoju. Gra aktorska bez większych zarzutów. Dla fanów grozy nie będzie to udana produkcja, jednak zachęcam do jej obejrzenia, mimo tego, że jest to najgorsza z czterech części serii. 

::PLUSY::
+ ciągła akcja,
+ brak nudy,
+ ciekawa kontynuacja

::MINUSY::
- mało straszny
- reszta

::OCENA FILMU::
5
/10 

   

AUTOR: PASTOR