SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

APPARITION, THE 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Zjawy

::REŻYSERIA::
Todd Lincoln

::SCENARIUSZ::
Todd Lincoln

::MUZYKA::
tomandandy

::OBSADA::
Tom Felton, Ashley Greene, Sebastian Stan

::KRAJ::
USA

::ROK::
2012

::CZAS TRWANIA::
82 min.


 
 

Kelly i jej chłopak Ben, postanawiają razem zamieszkać w domu rodziców dziewczyny. Chcą rozpocząć nowe życie, pełne miłości i szczęścia. Pewnego dnia, budzi ich przeciąg w domu, mimo, że Kelly zamknęła wszystkie drzwi i uzbroiła alarm, dziwnym trafem są pootwierane. Następnego dnia bojąc się o swój dobytek montują kamery, które mają im pomóc w odstraszeniu potencjalnych włamywaczy. Następnie dochodzi do kolejnego incydentu, jednak tym razem w ich domu umiera pies sąsiadów. Dziwne odgłosy i niewytłumaczalne rzeczy zmuszają ich do spędzenia nocy poza domem. Jednak okazuje się, że sprawa nie tkwi w ich domu, lecz w ich samych. Ben wiele lat wcześniej uczestniczył w eksperymencie naukowym, który miał za zadanie wywołanie ducha. Jak się okazało, zjawa pragnie zniszczyć wszystkich, którzy brali w tym udział. Czy komuś uda się przeżyć? Czy wszystko wróci do normy?

   

„Zjawy” to szablonowy film o nawiedzonym domu. Akurat w tym przypadku tak nie jest. Dom, w którym mieszkają główni bohaterowie jest nawiedzony, nikt nie wie dlaczego, i dlaczego akurat oni. Sprawa nie rozchodzi się o samą posiadłość. To dawna sprawka Bena i ludzi, z którymi kilka lat wcześniej próbowali wywołać ducha. Udało im się, jednak podczas eksperymentu zginęła jego ówczesna dziewczyna. Ben postanowił zataić tą sprawę i odciął się od swoich znajomych sprzed lat. Okazało się, że zjawa pragnie pomścić swój powrót na ludziach, którzy ją tutaj sprowadzili. Dość niespotykana opowieść, w której to nie dom jest przeklęty, tylko ludzie, a zjawa nie spocznie dopóki nie wykończy wszystkich. Oczywiście nie obejdzie się bez przypadkowych ofiar, które nie miały z tą sprawą nic wspólnego.

   

Film częściowo  trzyma w napięciu, nie obejdzie się bez kliku nudnych scen. Lokacje nie pomagają w utrzymaniu klimatu grozy. Widz może wystraszyć się dosłownie w kilku scenach, które straszą efektem zaskoczenia lub samym dźwiękiem. Linia melodyczna stoi na najwyższym poziomie to dzięki niej film utrzymuje napięcie i bardzo słaby klimat grozy. Efekty specjalne bez większych zarzutów, są bo są, ale niczym szczególnym nas nie zachwycą. Gra aktorska przyzwoita. „Zjawy” to film, który nie zagości u nas zbyt długo. Jak dla mnie produkcja ta jest do zobaczenia na jeden raz i to wszystko. 

::PLUSY::
+ efekt końcowy
+ historia
+ dźwięk

::MINUSY::
- czasami nudzi
- mało straszny

::OCENA FILMU::
5/10 

   

AUTOR: PASTOR