DIABLO II  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Diablo II

:: TYTUŁ POLSKI ::
Diablo II

:: PRODUCENT ::
Blizzard Entertainment

 :: WYDAWCA ::
CD Projekt

 :: ROK WYDANIA ::
2005

:: WYMAGANIA ::
Windows 98/Me/2000/XP, Procesor P 233 MHz,
64 MB RAM,
1.6 GB wolnego miejsca na dysku,
CD/DVD-ROM x4,
karta graficzna zgodna z DiectX 7.0,
karta dźwiękowa zgodna z DiectX 7.0


:: GRYWALNOŚĆ ::
 6/6

:: GRAFIKA ::
3/6

:: MUZYKA ::
5/6

:: FABUŁA ::
4/6

:: TRUDNOŚĆ ::
5/6

:: OGÓLNIE ::
4.6/6

 


Niektórych tytułów nie trzeba nikomu przedstawiać, znają je wszyscy, czy się nam to podoba czy nie. To pozycje, które na stałe wpisały się do popkultury, a postacie w nich występujące rozpoznawalne są na całym świecie. Nie inaczej jest w przypadku omawianego tytułu. ”Diablo II” to po prostu klasyk - gra, która pozyskała sobie miliony wiernych fanów i do dzisiaj - chociaż od jej premiery minęło już ładnych parę lat - króluje w rankingach najbardziej popularnych gier.

Pan terroru - Diablo, ponownie zostaje powołany do życia i tym razem pragnie uwolnić swoich braci Mephista i Baala, aby dokonać zniszczenia świata. Żeby mu przeszkodzić będziesz musiał zniszczyć pradawny Kamień Dusz, co unicestwi pana terroru  na zawsze. Ale czy na pewno?

Historia opowiedziana w kontynuacji hitowego „Diabla” wciąga. I to jak! Kiedy zasiądziesz przed monitorem raz, nie sposób będzie Cię od niego oderwać. Czemu? Twórcy postawili na prosty interfejs, w którym bardzo łatwo jest się obeznać, a przy tym gra zachwyca swoim rozbudowaniem. Fabuła jest wielowątkowa i chociaż zawsze oscyluje wokół postaci Diabla i jego braci to w trakcie rozgrywki wykonać będziemy musieli szereg pobocznych zadań, przy których zazwyczaj czekać na nas będą bossowie. Do wyboru mamy pięć zróżnicowanych pod względem umiejętności i specjalności postaci: Palladyna, Amazonkę, Barbarzyńcę, Czarodziejkę i Nekromantę.  Jak przystało na przyzwoity hack’n’slash walk z najróżniejszymi maszkarami nie zabraknie - na swojej drodze spotkamy hordy spragnionych krwi przeciwników o zróżnicowanym poziomie trudności. „Diabla II” podzielono na pięć aktów, z których każdy rozgrywa się w innej charakterystycznej lokacji, takiej jak np. pustynia czy moczary.

Grafika gry w obecnych czasach nie prezentuje się oszałamiająco, lecz nie jest to element, który odgrywa w tego typu tytułach najważniejszą rolę. Przedstawiony świat obserwować będziemy w rzucie izometrycznym co jest najczęściej spotykane w cRPG i prezentuje się pozytywnie. Oprawa muzyczna stoi na bardzo wysokim poziomie- buduje klimat niepokoju,  a nie raz i osaczenia. Pomimo iż naszym głównym zadaniem w grze jest siekanie kolejnych przeciwników na drobne  kawałeczki, aby tego dokonać będziemy musieli obrać odpowiednią taktykę, wybrać stosowną broń oraz udoskonalić nabyte umiejętności, a także uczyć się nowych czarów. Do dyspozycji będziemy mieli bardzo szeroki asortyment- od mieczy przez różdżki, po halabardy czy wojenne młoty, z których każdy posiada inną specyfikacje i właściwości. Aby być bardziej wytrzymałym dobrać będziemy musieli zbroje, tarcze, czy buty, co bardzo urozmaica rozgrywkę i daje graczowi wolność wyboru swojego ekwipunku.

„Diablo II” to naprawdę świetna pozycja na rynku wirtualnej rozrywki, zawiera w sobie jednak mały haczyk- nie wszystkim przypadnie do gustu, gdyż reprezentuje określony gatunek i raczej nie wychodzi poza jego schematy, więc jeśli nie jesteś fanem cRPG to „Diablo II”- które osobiście ubóstwiam -niekoniecznie przypadnie Ci do gustu.  

AUTOR: KUBICZKEN

 


:: GALERIA ::