BLAIR WITCH PROJECT VOL. 3: THE ELLY KEDWARD TALE  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
BLAIR WITCH PROJECT VOL. 3: THE ELLY KEDWARD TALE

:: TYTUŁ POLSKI ::
Blair Witch Project CZĘŚĆ 3: HISTORIA ELLY KEDWARD

:: PRODUCENT ::
Ritual Entertainment

:: WYDAWCA PL ::
 Play It

:: GATUNEK ::
Survival Horror

:: ROK WYDANIA ::
2000

:: WYMAGANIA ::
P II 266 MHz
32 MB RAM
32 MB (GRAFIKA)
WIN 9x


:: OCENA ::

:: GRYWALNOŚĆ ::
5/6

:: GRAFIKA ::
-4/6

:: DŹWIĘK ::
4/6

:: FABUŁA ::
3/6

:: TRUDNOŚĆ ::
4/6

:: OGÓLNIE ::
4/6
 

 


Trzecia a zarazem ostatnia część gier z cyklu BW, jest chronologicznie pierwsza. Opowiada historię poprzedzającą BW 1 i 2. Jeżeli graliście w poprzednie gry z serii, trójka nie będzie dla was zaskoczeniem. Dalej ten sam engine graficzny, choć nieco podrasowany oraz ten sam sposób prowadzenia akcji i sterowania. BW1 jest bezapelacyjnie najlepszą grą z serii, BW2 jest nie za długie ale grywane i wciągające, a BW3 jest i długie i NIE wciągające, naprawdę zmuszałem się by ukończyć grę, a największym wrogiem nie są potwory i spotykana gdzieniegdzie głupota twórców a nuda, schematyczność i rutyna.

Bohaterem BW3 zostaje Jonathan Prey, łowca czarownic, były pastor, który utracił wiarę. Gdy docieramy na miejsce naszej „pracy”, do miasteczka Blair, okazuje się, że jest tu jedynie garstka osób (oczywiście istotnych dla fabuły). Fabuła to mocna strona gry, przynajmniej jej zarys, bo już zaskakujące pomysły twórców jakie dopadają nas pod koniec gry budzą tylko śmiech i zdziwienie. Rozgrywka wygląda identycznie jak w poprzednich częściach, jedyną innowacją jest tu możliwość używania magii. Przez większość czasu gry rozwalamy przeciwników, rozwiązujemy bardzo łatwe elementy logiczne i oglądamy mocno średnio zrobione przerywniki filmowe (postacie wyglądają ładniej jak w poprzednich częściach, ale gdy wygłaszają swą kwestię nie otwierają ust…). Wielkim minusem BW3 jest w zasadzie brak strachu. Może w dwóch miejscach poczułem że gram w survival horror, a to zdecydowanie zbyt mało. Grafika oczywiście ładna, ale od czasów Nocturne mogła się opatrzyć, dźwięk… hmm wybaczcie mi, ale na tą chwile nic mi nie przychodzi do głowy. Dźwięk jest niezauważalny, mgliście kojarzę tylko odgłosy wystrzałów.

Komu mogę polecić Blair witch 3: Elly Edward ? Chyba tylko fanom serii BW, którzy chcą poznać całą fabułę. Początkujący miłośnicy gier grozy też mogą się skusić choć zdecydowanie na początek lepsze jest BW 1 i 2, gdybym sam najpierw poznał trójkę, to nie miał bym ochoty grać w pozostałe części… BW3 dobił zwyczajny brak pomysłów. Nie znaczy że to gra okropnie zła, jest to średniak, spodobać się może wyłącznie nowicjuszom w świecie interaktywnych horrorów.

AUTOR: BOOF X

 


:: GALERIA ::