BLOOD  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
BLOOD

:: TYTUŁ POLSKI ::
BLOOD

:: PRODUCENT ::
Monolith Productions

:: WYDAWCA PL ::
GT Interactive

:: GATUNEK ::
Akcja / Horror / FPS

:: ROK WYDANIA ::
1997

:: WYMAGANIA ::
P 100 MHz
16 MB Ram
WIN 95/98
VGA/SVGA


:: OCENA ::

:: GRYWALNOŚĆ ::
6/6

:: GRAFIKA ::
6/6

:: DŹWIĘK ::
6/6

:: FABUŁA ::
6/6

:: TRUDNOŚĆ ::
5/6

:: OGÓLNIE ::
6/6
 

 


"Blood" - tytuł znany przez wszystkich fanów gier FPS. Jest jedną z krwawszych gier jakie wyszły do 1997 roku a nawet i później. Na każdym kroku krew leje się litrami. "Blood" jest już klasyką o której nie powinno się zapominać. Są to początki krwawych FPS, a zarazem najlepszych czasów w których wychodziły szokujące gry...

Caleb, główny bohater gry, musi przeciwstawić się złowrogiej ludności oraz innym cudakom, które spotka na swojej drodze. Caleb nie ma żadnych przyjaciół, dlatego też twoją misją jest zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać przeciwników, którzy wejdą ci w drogę...

"Horror 3D" to pierwotny tytuł "Blood'a", który miał być wydany przez firmę Apogee, ale korporacja zaniechała działań produkcyjnych. Po drodze gra przewijała się jeszcze przez Q Studios, by na samym końcu trafić do Monolith Productions. Firma ta postanowiła zrobić z "Blood'a" prawdziwą łupankę, gdzie krew leje się litrami a przemoc to drugie imię tej gry.

Gra obsadzona jest w klimatach gore, gdzie krew i flaki to codzienność. "Blood" składa się z czterem epizodów, ale to nie wszystko. Każdy z nich to kilkanaście dodatkowych poziomów. Dodatkowo gracz ma do wyboru mnóstwo broni (pistolet na race, widły, dynamit, wyrzutnie rakiet, laleczkę Voodoo...). Żeby tego było mało, producenci zaoferowali graczom podwójną zabawę. Niektóre z wymienionych broni strzelają na dwa sposoby, co jeszcze bardziej urozmaica grę.

"Blood" to nie tylko sama łupanka, to również bardzo dobrze zrobiony FPS, gdzie wszystko zapięte jest na ostatni guzik.  Programiści z Monolith Productions odwalili kawał dobre roboty. Wszystkie poziomy, tak zwane levele, zawierają tak dużo małych szczegółów, że tylko pogratulować. Nie możemy zapominać, że gra powstało w 1997 roku, gdzie grafika nie była zbytnio rozwinięta, ale jak na tamte czasy to podziwialiśmy uroki "krwawej masakry". Drugim dużym plusem jest ścieżka dźwiękowa, która nie raz przyprawiła niejednego gracza o ciarki na plecach.

Świetna sceneria levelów, niezła muzyka, duża ilość krwi... Takich elementów mógłbym wymienić bardzo dużo. Ja przyznałem tej grze maksymalną ocenę. Jestem przekonany, że to jest pewniak wśród wszystkich FPS'ów, które mieliśmy przyjemność gościć na naszym rynku. Tylko nie zapomnijcie jednego, że gra posiada prawie dziesięć lat. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::

blood_01.jpg (67488 bytes)

blood_02.jpg (59188 bytes)

blood_03.jpg (59581 bytes)

blood_04.jpg (61403 bytes)

blood_05.jpg (53928 bytes)

blood_06.jpg (46182 bytes)

blood_07.jpg (62116 bytes)
ZDJĘCIA POCHODZĄ Z:
 www.gry-online.pl