DE PROFUNDIS  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
De Profundis

:: TYTUŁ POLSKI ::
De Profundis

:: AUTOR ::
Michał Oracz

 :: WYDAWCA ::
Portal

 :: ROK WYDANIA ::
2009

:: RODZAJ GRY ::
RPG

:: ILOŚĆ STRON ::
98

:: OCENA ::
5/6


:: GRĘ DOSTARCZYŁO NAM ::


 


"De Profundis" to gra RPG należąca do nurtu Nowej Fali. Autorem jest Polak - Michał Oracz, który chciał stworzyć grę przypominającą klimatem twórczość Howarda Phillipsa Lovecrafta. Muszę przyznać, że mu się to udało. Gra została przetłumaczona na kilka języków i z tego co się orientowałem, bardzo dobrze się sprzedaje i ludzie świetnie się przy niej bawią.

De Profundis to gra, w której sam tworzysz świat otaczający Cię. Polega ona na rzeczywistej korespondencji listowej, czy też w nowszej wersji elektronicznej, w której tworzysz świat, postacie, wydarzenia, po prostu wszystko zależy od Ciebie, co tak na prawdę uczynisz, a wszytko to obraca się w świecie Cthulhu. Czym więcej osób, tym lepsza zabawa. Książeczka z zasadami gry liczy sobie kilkadziesiąt stron, jednak wszystko jest tam bardzo dobrze wytłumaczone i nie będziecie mieć problemów z odczytaniem zamierzeń autora.

Jeśli jesteś z zamiłowania graczem w gry RPG to "De Profundis" zaoferuje Ci niezliczone ilości kampanii, na które oczywiście sam musisz wpaść. Książeczka została bardzo ciekawie wydana, przyjemnie dla oka. Jako bonus jest artykuł o Psychodramie, dzięki któremu możemy zagwarantować dodatkowe możliwości gry.

"De Profundis" stworzona jest dla wszystkich, którzy mieli już styczność z RPG, mimo to, że wszystko wyjaśnione jest bardzo dobrze, to i tak można dopatrzeć się kilku nieprzetłumaczonych zwrotów, które czasami mogą być niezrozumiałe, na przykład: Histories Extraordinaries, czy też pajęczyna. Poza tymi małymi błędami, gra jest warta swojej ceny, która nie jest wygórowana, ponieważ nie przekracza 35zł. Polecam każdemu zagranie w tą grę, nie będzie to strata czasu.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::