F.E.A.R. 2: PROJECT ORIGIN  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
F.E.A.R. 2: PROJECT ORIGIN

:: TYTUŁ POLSKI ::
F.E.A.R. 2: PROJECT ORIGIN

:: PRODUCENT ::
Monolith Productions

:: WYDAWCA PL ::
Cd Project

:: GATUNEK ::
Akcja / FPS

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: WYMAGANIA ::
Core 2 Duo 2.2 GHz,
1.5 GB RAM,
karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza),
12 GB HDD,
Windows XP SP3/Vista SP1


:: OCENA ::

:: GRYWALNOŚĆ ::
5/6

:: GRAFIKA ::
6/6

:: DŹWIĘK ::
6/6

:: FABUŁA ::
5/6

:: TRUDNOŚĆ ::
5/6

:: OGÓLNIE ::
5,5/6
 

 


"F.E.A.R." to jedna z lepszych serii typy FPS z dodatkiem elementów horroru. Swój początek datuje na rok 2005, gdzie powstała pierwsza część tej gry, jednak czy była ona aż tak dobra jak ta odsłona? Na pewno nie.

Akcja "F.E.A.R. 2: Project Origin" rozpoczyna się przed końcem historii, która mogliśmy zobaczyć w "F.E.A.R.". Nagle całym miastem wstrząsa nuklearny wybuch. Alma dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnościom wywołuje masakrę na ulicach, już nic nie będzie takie jak dawniej. W grze wcielasz się w postać Michaela Becketa, który jest członkiem oddziału Delta. Musisz postępować według przydzielonych Ci zasad i podążać "ścieżką fabuły". Czy przetrwasz ten horror? Zależy jedynie od Ciebie.

Single player oferuje Ci standardową wersję, w której musisz przejść określoną drogę, żeby skończyć cała grę. Nie ma tutaj żadnych wyjątków, jeśli nie będziesz grał według ustalonych założeń, nie przejdziesz tego epizodu. Do dyspozycji masz tyle broni, ile zbierzesz podczas poszczególnych misji. Czasami będzie brakować Ci amunicji, więc staraj się nie zmarnować wszystkiego od razu. Gama broni jest bardzo duża, jednak to wszystko zależy od planszy, w której się znajdziesz, ponieważ każdy z epizodów oferuje Ci coś innego. Nie powinniście narzekać na ścieżkę dźwiękową, jak również na same efekty, które są wręcz znakomite. Dzięki nim niejednokrotnie zostaniecie wystraszeni. Nie zabraknie tutaj krótkich filmików przed akcjami, czy też w ich trakcie, gdzie główna bohaterką będzie Alma. Grafika bez jakichkolwiek zarzutów. Jeśli posiadasz przynajmniej minimalny sprzęt, który jest tutaj wymagany, wówczas wszystko śmiga bez problemu. Nic nie powinno się zacinać, ani dochodzić do większych przestojów, które miałyby negatywny wpływ na płynność.

Świetna aranżacja wnętrz budynków, magazynków i innych obiektów, które potrafią przyprawić o ciarki. Nie jest to gra na chwilę, ponieważ musisz jej poświęcić przynamniej z dziesięć godzin. Jednak, gdy już sie wciągniesz, to czas, który zostanie jej poświęcony, minie bardzo szybko.

W grze można wybrać również opcję multiplayer, która została poprawiona i nie powinniście mieć z nią żadnych problemów.

"F.E.A.R. 2: Project Origin" to świetna gra na każdą porę. Na pewno się na niej nie zawiedziecie, chyba, że uznacie, że jest zbyt krótka i będziecie chcieli więcej. Ja ze swojej strony polecam.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::ZDJĘCIA POCHODZĄ Z:
www.pc.ign.com