HEXX  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hexx

:: TYTUŁ POLSKI ::
Hexx

:: AUTOR ::
Rene Brons

 :: WYDAWCA ::
FoxGames

 :: ROK WYDANIA ::
2016

:: RODZAJ GRY ::
planszowa

:: OCENA ::
5/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM :: 

 

Zawartość:

"Hexx" to najszybsza układanka na świecie. Jest to gra kafelkowa, składająca się 72 sześciokątnych, czterokolorowych kafelków. W pudełku znajduje się jeszcze osiem tekturowych znaczników liczenia rund gry oraz instrukcji. Zasady gry są banalne a zabawa polega na pozbyciu się wszystkich kafelków z ręki poprzez dopasowaniu ich koralami do figury znajdującej się na stole. Do gry potrzebujemy dosyć sporo miejsca. Raczej nie nadaje się do grania w plenerze, ponieważ powierzchnia, na której gramy musi być płaska i równa, a dodatkowo musimy mieć kartkę punktacji i długopis. Gra dla maksymalnie pięciu graczy od 7 lat.

Zasady

Gra składa się z 8 rund. W odliczaniu tych rund pomogą nam znaczniki. Każdy z graczy otrzymuje po 15 kafelków, w grze pięcioosobowej tylko po 13 sztuk. Na stole układa się figurę składającą się z siedmiu kafelków. Każdy gracz dokłada swoje kafelki do figury, ale musi dopasować je tak, aby pasowały do co najmniej dwóch kolorów z powstałej wcześniej bryły. Jeżeli to zrobi mówi dwa. Za dopasowanie do więcej niż dwóch kafelków można oddać część swoich kartoników przeciwnikowi. A jak uda się dopasować kafelek do sześciu kolorów wygrywamy. Nie ma żadnych tur, gra się jednocześnie. Rundę wygrywa gracz, który jak najszybciej pozbędzie się kafelków. Pozostali gracze podliczają ile im zostało na ręku kafelków, tyle ujemnych punktów zapisuje się na ich koncie. Na koniec podlicza się punkty. Wygrany jest ten, kto ma ich najmniej. Oczywiście można ustalić inną ilość rund, jeżeli mamy mniej czasu na zabawę.

Wykonanie

Całość zapakowana w solidne pudełko małych wymiarów. Żywe barwy zarówno na pudełku, jak i na kafelkach. Kafelki wykonane z cienkiej tektury, co ułatwia trzymanie ich w ręku i wykładanie na stół. Na kafelkach oprócz kolorów, na każdym fragmencie widnieje odpowiedni wzór.

Podsumowanie

Niezwykle prosta gra, gdzie im więcej graczy, tym lepsza zabawa. Ta presja, kiedy rywale krzyczą dwa, trzy a Ty nie możesz odnaleźć pasującego fragmentu. O wygranej decyduje w największym stopniu refleks i spostrzegawczość. Jeżeli do tego dodamy odrobinę szczęścia to wygraną mamy w kieszeni. Zasady są bardzo proste, więc rozpoczęcie gry z nowymi graczami jest jak zaparzenie herbaty. Szczerze polecam, zwłaszcza na imprezach. Szybko, zabawnie i z dużą dozą rywalizacji. W

AUTOR: WIOLETA S.

 


:: ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ::

1 instrukcja

72 kafelki do gry

8 znaczników