THE HOUSE OF THE DEAD 3  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
THE HOUSE OF THE DEAD 3

:: TYTUŁ POLSKI ::
DOM ŚMIERCI 3

:: PRODUCENT ::
Sega

:: WYDAWCA PL ::
CD Projekt

:: GATUNEK ::
Akcja / Horror / FPP

:: ROK WYDANIA ::
2005

:: WYMAGANIA ::
P III 1 GHz
128 MB Ram
WIN 98
/Me/2000/XP
K
arta Graficzna 64 MB
500 MB HDD
CD-Rom

:: OCENA ::

:: GRYWALNOŚĆ ::
6/6

:: GRAFIKA ::
6/6

:: DŹWIĘK ::
6/6

:: FABUŁA ::
6/6

:: TRUDNOŚĆ ::
6/6

:: OGÓLNIE ::
6/6
 

 


""House Of The Dead" to znakomita seria gier spod znaku Sagi. W 2005 roku doczekaliśmy się trzeciej odsłony, która pobiła dwie pierwsze części pod każdym względem. Nie ważne było to, że gra nie posiada sensownej fabuły, która kazałaby myśleć, jej główną zaletą jest grywalność. Kreuje się ona w granicach stu procent, a co za tym idzie, cały czas doświadczamy coraz to lepszych wrażeń ze strony żywych trupów. Seria podbiła rynek wiele lat temu, ale słuch o niej zaginął, ale czy na pewno...?

Dwadzieścia lat po wielkim koszmarze w małym miasteczku trupy znowu powracają, jednak ze wzmożoną siłą. Zombie to plaga, której musisz zaradzić, wybić i ocalić ocalałych ludzi, których pozostała garstka. Twoja rola jest bardzo prosta, zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać żywe trupy...

Każdy kto grał w dwie poprzednie części "House Of The Dead" będzie bardzo zadowolony z rezultatów, które zobaczy po włączeniu gry. Poprawie uległa prawie każdy element epopei, poza jednym, fabułą. Ona pozostaje niezmienna. Dalej mamy do czynienia z hordą bezwzględnych zombie, które na każdym kroku atakują nas. Ciężko określić rodzaj gry, jest to pewnego rodzaju FPP, gdzie widzimy oczami głównych bohaterów, jednak nie możemy chodzić jak chcemy, to komputer kieruje nami, my tylko kierujemy celownikiem i zabijamy żywe trupy. Nie zmienił się stopień trudności, powiedziałbym, że jest on jeszcze bardziej wymagający niż u swoich poprzedników.

Dodatkowym plusem są bardzo dobrze wykonane filmiki, które wprowadzają nas do każdej akcji. Po obejrzeniu wszystkich, stwierdzam, że są one lepsze od filmu, który nie zachwyca swoim wykonaniem. Opracowanie scenografii, to kolejny wielki plus, nie można przyczepić się do niczego. Jedynym minusem gry, może stać się fabuła, która została przedstawiona w poprzednich odsłonach gry. Jedyne, co się w niej zmienia to miejsce i bossy poszczególnych epizodów.

"House Of The Dead 3" to jak na razie najlepsza część trylogii. Jednak zapowiadana jest już czwarta część, która wstępnie pojawi się na konsoli X-BOX. Nie określono premiery na PC, nie wiadomo, czy w ogóle wyjdzie na blaszaka. Gracze PC mogą jedynie delektować się trzema częściami "House Of The Dead", które są świetne i nie podlega dyskusji, że ludzie zajmujący się grozą powinni zasiąść i zagrać w tą serię gier. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::