JUNGLE SPEED: KIDS  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Jungle Speed: Kids

:: TYTUŁ POLSKI ::
Jungle Speed: Kids

:: AUTOR ::
Thomas Vuarchex, Pierrick Yakovenko

 :: WYDAWCA ::
Rebel

 :: ROK WYDANIA ::
2018

:: LICZBA GRACZY ::
2 - 6

:: WIEK ::
od 4 lat

:: CZAS GRY ::
około 15 minut

:: OCENA ::
5/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM ::



 

 

 

"Jungel Speed Kids" - pomóż uratować, jak najwięcej zwierząt kolorowej sawanny przed groźnym lwem. Kultowa gra imprezowa, jaką jest Jungel Speed, doczekała się swojego odpowiednika dla tych najmłodszych dzieci, bo możemy już grać w nią od 4 roku życia. Jest to propozycja kolorowej gry, ćwiczącej refleks i spostrzegawczość graczy o tematyce afrykańskiej fauny. Gra przeznaczona jest od 2 do 6 graczy, którą powinniśmy skończyć przed upływem 15 minut.

W dosyć nietypowym, kolorowym pudełku znajdziemy kafelki, plastikowy totem oraz woreczek, do którego możemy zapakować całą zawartość i udać się z grą, gdzie tylko chcemy. Woreczek wykonany jest z grubszego materiału z aplikacją zabawnej żyrafy. Zasady gry są bardzo proste. Opisane zwięźle w krótkiej instrukcji, która opatrzona jest sprytnymi rysunkami i przykładami, co jest dobrze, a co źle. Wyjaśnienie reguł gry dzieciom zajmuje małą chwileczkę. Jest to gra typu memory i bez wątpienia o zwycięstwie zdecyduje stan naszej pamięci oraz refleks. Do zagrania potrzebujemy stołu.

Na środku stawiamy plastikowy totem, który przedstawia wieżę ze zwierząt z dżungli (słoń, zebra, żyrafa, małpka), który jest w kolorze żółtym. Wykonany jest w taki sposób, żeby pasował do dłoni i łatwo można było go chwycić. Dookoła totemu losowo rozkładamy zakryte kafelki z wizerunkami zwierząt. Na kafelkach przedstawione są wyraźne buzie zwierzątek. Każde z nich powtarza się 6 razy, ale za każdym razem patrzy w inna stronę. Zwierzaki patrzące w tę samą stronę występują w parach i powtarzają się w każdym zestawie. Żeby było łatwiej zapamiętywać każdy gatunek zwierząt, przedstawione są one na tle w innym kolorze. 4 Kafelki są nietypowe, a mianowicie przedstawiają części lwa. Po złożeniu ich ukazuje nam się groźna postać polującego króla puszczy. Każdy z graczy otrzymuje po jednym kafelku postaci. Są one nieco większe od kafelków zwierząt. Postacie są dwustronne, na jednej znajduje się wersja kolorowa, zaś na drugiej czarno-biała z kolorowym akcentem. Postacie zostały przedstawione, jak łowcy gotowi na polowania. Dzięki nim gra posiada ciekawy klimat i nadaje odpowiedni charakter, gdyż każda z nich posiada inny wyraz twarzy, inne spojrzenie.

Teraz pierwszy gracz (po kolei) odkrywa jeden wybrany przez siebie kafelek, wszyscy dokładnie go zapamiętują i odkłada go zakrytego w to samo miejsce. Następny gracz powtarza czynność i tak dalej. W momencie, kiedy któryś z graczy wie, gdzie znajduje się zwierzę z tego samego gatunku, co aktualnie odkryte, jak najszybciej łapie totem i kładzie go na kafelku, na którym według niego jest zwierzę do pary. Jeśli mu się uda, zabiera zwierzęta na stos obok swojej postaci. Jeśli gracz się pomylił, jego postać jest zamrożona i nie może łapać totemu do momentu odmrożenia. Zamrożony gracz przewraca kafel swojej postaci na stronę czarno-białą. Odmrozić się można na dwa sposoby: w swojej kolejce zamiast odkrywania kafla po prostu przewraca swój kafelek postaci na kolorową stronę lub gdy ktoś odkryje kafelek z częścią lwa. Odkrycie kafelka z częścią lwa nie tylko odmraża postacie, ale również zapowiada zakończenie gry. Taki kafelek odkłada się obok totemu. Kiedy wszystkie kafelki z elementami lwa zostaną odkryte, gra kończy się, a gracz, który uzbierał największy stos zwierząt wygrywa grę.

Autorzy przewidzieli 3 stopnie trudności gry:
[1] Najłatwiejszy jest ten wariant, w którym nieistotne jest to, w którym kierunku patrzą te same zwierzęta (w grze są po 3 pary tych samych zwierząt). Znajdujemy ten sam gatunek.
[2] Kolejny stopień trudności jest przewidziany dla dzieci od lat 5. W tym wariancie szukamy zwierząt, które mają ten sam układ oczu, patrzą w te samą stronę lub mają zamknięte oczy. Nie jest tu istotny gatunek. Do odkrytego kafelka będzie pasować aż siedem innych kafelków (jeden z tego samego gatunku i po 2 z innych gatunków). W tym wariancie trzeba zapamiętać mały szczegół, jakim są oczy. Jest to o tyle trudniejsze, że gatunki zwierząt są różne, a na dodatek kolorystyka tła jest inna.
[3] Najtrudniejszy wariant jest przewidziany dla dzieci od 6 lat i tu mają zastosowanie inne zasady. Kafelki odkrywa się i już ich się z powrotem nie zakrywa, gdy ktoś uzna, że odkryty kafelek jest identyczny z widocznym kafelkiem, łapie za totem i wskazuje taki sam kafelek. Musi się zgadzać zarówno gatunek, jak i spojrzenie zwierzęcia.

"Jungel Speed Kids" jest odpowiednikiem Bestsellerowej gry "Jungel Speed". Zasady w niej są trochę inne, niż w oryginale. W wersji "dla starszych" musimy pozbyć się kafelków, tutaj je kolekcjonujemy. Odbiorcami gry są tu te najmłodsze dzieci, więc żeby dobrze gra spełniała swoje zadanie musi być przede wszystkim atrakcyjna wizualnie, wytrzymała i bezpieczna. Bez wątpienia "Jungel Speed Kids" spełnia te warunki. Na kafelkach znajdziemy zwierzęta, które na pewno większość naszych najmłodszych kocha. Zwierzęta są bajkowe, kolorowe, co na pewno będzie się kojarzyć naszym najmłodszym z ciekawymi animacjami. Do tego solidnie wykonany totem i worek, który wytrzyma nie jedno uderzenie lub upadek. Kafelki wykonane z grubej tektury, będzie je ciężko zgnieść lub rozerwać. Wszystkie elementy są na tyle duże, że nie ma ryzyka, że któreś z dzieci je połknie. Małe dzieci zazwyczaj są bardziej niecierpliwe, dlatego wybierając gry dla najmłodszych ważne jest, żeby rozgrywka była dynamiczna, a zasady gry łatwe do przyswojenia i bez wątpienia, takie cechy posiada "Jungel Speed Kids".

 

Szybkość, rywalizacja oraz niepewność aż do samego końca, sprawiają, że rozgrywka jest dosyć emocjonująca. Na pewno dużym plusem gry jest trening naszych pociech. Trenujemy pamięć, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową. Trzy stopniowy poziom trudności sprawi, że gra się szybko nie znudzi i może nam posłużyć dłużej. "Jungel Speed Kids" to znakomita propozycja gry dla rodzin z małymi dziećmi. Świetny sposób na spędzenie czasu z pociechami i zagranie w coś bardziej konstruktywnego, niż klasyczny Piotruś, czy Chińczyk. Dla małego gracza może być to wprowadzenie w świat planszówek. Jeśli jednak Wasze dzieci mają już około 7 lat lub grę chcecie wykorzystać w dorosłym gronie, polecam "Jungel Speed" w pierwotnej wersji.

 AUTOR: WIOLETA S.

 


:: ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ::

32 kafelki zwierząt

4 kafelki lwa

6 kafelków postaci

totem

woreczek

instrukcja


KUP W SKLEPIE REBEL