MAM OKO  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Memuuu

:: TYTUŁ POLSKI ::
Memuuu

:: AUTOR ::
Rebel

 :: WYDAWCA ::
Rebel

 :: ROK WYDANIA ::
2019

:: LICZBA GRACZY ::
2 - 6 osoby

:: WIEK ::
od 7 lat

:: CZAS GRY ::
około 15 minut

:: OCENA ::
5/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM :: 

 

 

"Memuuu" to propozycja od Wydawnictwa Rebel. Prosta gra karciana. Kolejna z serii na spostrzegawczość i refleks. Tym razem będziemy szukać kolejnych, identycznych par, a zwycięstwo nie przyjdzie nam bez trudu. Zapraszam do recenzji…

:: ZAWARTOŚĆ / WYGLĄD ::

Gra zapakowana jest w małe, poręczne opakowanie, które bez trudów zmieścimy do bagażu podręcznego. W centralnej części opakowania znajduje się duży tytuł, świetnie pasujący do stylu w jakim obraca się gra. Niezły dobór kolorystyki. Niebieski to świetny wybór, który obecny jest na większości elementów w opakowaniu. Na rewersie znajduje się krótki opis, wraz z przykładowymi kartami oraz informacjami na temat gry.

Otwierając opakowanie otrzymujemy dwustronną instrukcję, gdzie wyjaśniono dogłębnie wszystkie zasady. W wyprawce znajduje się siedemdziesiąt pięć kart. Wszystkie nieźle leżą w wyprawce, nie przesuwają się. Wydawca umieścił na niej symbole, które możemy zobaczyć na kartach gry. Na ich rewersie znajdują się krowy na biało-niebieskim tle. Zaś na przedzie kart symbole, które stanowią trzon gry. Symbole są duże, przez co czytelne. Ich design utrzymany jest w animowanym stylu i wykreowany raczej dla młodszych graczy. Ogólnie wygląda to dobrze i to się liczy.

:: ZASADY / ROZGRYWKA ::

Przygotowania do gry jest banalnie proste. Wystarczy nam trochę miejsca i ekipa, z którą możemy się zmierzyć. Wybieramy osobę, która ostatnio widziała krowę i to ona tasuje karty. Odwraca wierzchnią kartę i umieszcza ją na środku stołu. Kolejno bierze następną i kładzie ją na tej poprzedniej. Robimy tak do momentu, gdy zauważymy identyczną kartę, która już była na stosie. Wtedy zakrywamy stos ręką i mówimy, jaka karta się powtarza. Musi się zgadzać rysunek, jak również i tło.

W grze znajdują się również trzy krowy, po zobaczeniu których możemy zakryć stos ręką i wtedy zabieramy go dla siebie. Kto pierwszy ten lepszy. Po zakryciu stosu ręką i powiedzeniu co się powtarza, reszta graczy sprawdza, czy nie popełniliśmy błędu. Gdy zgadliśmy zabieramy cały stos. Jednak, gdy popełniliśmy błąd, to musimy podzielić karty na wszystkich graczy, zaczynając od tego siedzącego po lewej. Rozdajemy po jednej karcie do momentu wyczerpania się ich.

Koniec rundy następuje, gdy wyczerpiemy karty ze stosu. Zaś koniec gry, gdy wszyscy z uczestników już tasowali i rozdawali karty. Gracz, który wygrał największą ilość tur, wygrywa całą grę. Możemy zagrać w tryb ekspercki, w którym to musimy znaleźć dwie pary ukryte w stosie.

:: SPOSTRZEŻENIA / PODSUMOWANIE ::

Wydawnictwo Rebel oferuje kolejną grę na pamięć i koncentrację. Gra skierowana jest dla młodszych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami. Zasady "Memuuu" są dziecinnie proste, przez co bardzo prosto będzie je wytłumaczyć wszystkim. Trochę gorzej jest podczas samej gry, ponieważ szukając tych samych symboli w grę wchodzą również takie same tła. Bardzo łatwo można się pomylić, a to oznacza naszą przegrana w danej rundzie. Karty wtedy rozdawane są po równo dla wszystkich graczy.

Autor postanowił wrzucić do tali Jokera w postaci Krowy (trzy sztuki), która po pojawieniu się na górze stosu oznacza wygraną dla tego gracza, który zakryje go ręką, jako pierwszy. W grze liczy się nasza pamięć, bardzo łatwo można się pomylić, co skutkuje naszą przegraną w danej turze.

Sam pomysł na grę był całkiem niezły. Według pudełka do rozgrywki mogą usiąść gracze od siódmego roku życia. Czy jest to trafiony wybór? Wydaje się, że tak. Gra może sprawiać dla nich początkowo trochę problemów, ponieważ poza rysunkami liczy się i tło. Nawet dla dorosłego może to być problem ze spamiętaniem kilkunastu elementów. Wydaje się, że widzieliśmy dany element, a jednak znajduje się on na innym tle. Trzeba na to uważać, bo przez naszą nieuwagę i chęć wygranej możemy przegrać na własne życzenie.

Gra zapakowana jest w poręczne opakowanie, co pozwala nam na przewożenie jej, gdzie tylko chcemy. Również instrukcja wyjaśnia wszystko bez problemów. Grubość kart i ich design na pewno spodoba się większości jej posiadaczy. Grafiki na kartach są czytelne i przejrzyste. Chęć rywalizacji sprawia, że nie skończymy na jednej partii. Chociaż z czasem możemy odczuwać lekkie znużenie, lecz przy innej ekipie najdą nas nowe chęci.

Gra skierowana jest nawet dla sześciu graczy, co oznacza, że musimy mocno się skupić. Grę spokojnie mogę polecić każdemu, kto chce sprawdzić swoją pamięć.

 AUTOR: MICHAŁ N.

 


:: ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ::

72 kart Memuuu

3 karty krów

 instrukcja


KUP W SKLEPIE REBEL