MUNCHKIN 1,5  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Munchkin 1,5: Kości Zostały Rzucone

:: TYTUŁ POLSKI ::
Munchkin 1,5: Kości Zostały Rzucone

:: AUTOR ::
Steve Jackson

 :: WYDAWCA ::
Q-workshop

 :: ROK WYDANIA ::
2009

:: RODZAJ GRY ::
RPG

:: ILOŚĆ KART ::
36

:: OCENA ::
5,5/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM ::


 


"Munchkin" przyjął się w Polsce bardzo dobrze, a nawet świetnie, dlatego też Q-workshop nie zamierza spocząć na laurach. Wychodząc na przeciw graczom, postanowił wydać dodatek do "Munchkina" pod tytułem "Munchkin 1,5: Kości Zostały Rzucone". Nie jest to kontynuacja gry, lecz sam dodatek, gdzie gracz dostaje 36 kart oraz jedną kość.

Zacznijmy może od jakości wydania. Nie ma tutaj standardowego opakowania, dostajemy tekturkę, do której przyłączona została plastikiem talia kart, a raczej dodatek do podstawowej gry (karty obwinięte są w sam woreczek foliowy, nie zastosowano tutaj kartonika). Jako bonus wydawca również dodał kolejną kość k10, która będzie znakomitym dodatkiem i ułatwi nam grę. Tym razem kość jest czerwona.

W dodatku mamy 30 kart, których nie spotkacie nigdzie indziej. Q-workshop postanowił wydać coś typowo polskiego, przykładowo otrzymujemy następujące karty: Lecz, Czech i Jarosław ("Mroczny koniec: Mroczni bracia kradną księżyc, giniesz w mrokach średniowiecza. Żadne prawo, żadna sprawiedliwość Cię nie uchroni."),Mój Ci On, Patryjota oraz wiele innych. Każda z kart posiada oryginalny tekst, który powali Cię na kolana, a co najważniejsze klimat kart nie zmienił się, powiedziałbym raczej, że nawet się poprawił, bo tutaj "szydzimy" z "polskiej sceny politycznej", a także polskich przekonań. Po prostu bajer.

Pomyślicie, gdzie zawieruszyło się 6 kart? Spokojnie, oto i one, są to karty specjalne, a raczej są one puste. Każdy z graczy może stworzyć swojego potwora, skarb, po prostu wszystko co mu się spodoba. Jest to dodatek i ciężko ocenić go jako osobną grę, ponieważ trzeba patrzeć wstecz na podstawę wydania. Jak dla mnie jest to miły bonus do podstawowej gry, która zasługuje na rozszerzenie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::