NIGHTMARES  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Nightmares

:: TYTUŁ POLSKI ::
Nightmares

:: AUTOR ::
Mariusz 'Noistromo' Siergiejew

 :: WYDAWCA ::
Fabryka Kart
Trefl

 :: ROK WYDANIA ::
2015

:: RODZAJ GRY ::
---

:: ILOŚĆ KART ::
55

:: OCENA ::
6/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM :: 

 


"Nightmares" to ekskluzywne wydanie kart z ilustracjami Mariusza Siergiejewa, które każdy fan grozy musi mieć w swojej kolekcji.

Pod koniec 2015 roku, Fabryka Kart Trefl w Krakowie, wydało projekt Mariusza 'Noistromo' Siergiejewa - standardowe karty do gier, z przerażającymi ilustracjami.

Pierwsze wrażenie po otrzymaniu paczki z talią kart było bardzo dobre. Oczom ukazało mi się twarde, tekturowe opakowanie z świetnym projektem graficznym. Wielkość dopasowana do kart. W środku otrzymujemy mini wywiad z autorem, zasady pięciu gier karcianych (Kierki, Makao, Wist, Remik oraz 66) oraz 55 kart z projektem Mariusza Siergiejewa.

Każda figura, blotki oraz kolor zostały zaprojektowane specjalne na to wydanie. Autor tworząc projekt poszczególnych kolorów czerpał inspirację z "Quake", przynajmniej tak mi się wydaje. Świetna gotycka czcionka użyta przy numeracji kart. Wszystkie blotki charakteryzuje jeden wspólny element danego koloru. W centralnej części karty znajdują się, w odpowiedniej ilości, znaczniki koloru. Przechodząc do figur (J, Q, K oraz Joker) tutaj sprawa ma się inaczej. Uchwycone jest całe piękno tych kart. Wszystkie wizerunki potworów, obcych, zmor... są świetne. Autor obraca się w szerokim świecie grozy i fantastyki, z których czerpał inspiracje. Szkoda tylko, że karty służą do standardowych gier a nie do czegoś nowego. Nie można zapomnieć o rewersie talii, na których również znajduje się ciekawy projekt. Cały klimat podtrzymują odpowiednie dobrane pastele, które są przyjemne dla oka i tworzą fajną otoczkę dla całego wydania.

Pod względem jakościowym, wydanie "Nightmares" pozbawione jest wad. Można czepiać się jedynie, że jest to zestaw kart do standardowych gier, które nie każdemu mogą nie przypaść do gustu. Ze swojej strony mogę tylko polecić.

AUTOR: PASTOR

 


:: GALERIA ::