WTEDY KIEDY: SZALONE FAKTY  /  G R Y  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE O GRZE ::

 :: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Chronology

:: TYTUŁ POLSKI ::
Wtedy Kiedy: Szalone Fakty

:: AUTOR ::
Jane Ruemmele

 :: WYDAWCA ::
Egmont

 :: ROK WYDANIA ::
2019

:: LICZBA GRACZY ::
2 - 8 osoby

:: WIEK ::
od 10 lat

:: CZAS GRY ::
około 30 minut

:: OCENA ::
5/6


:: GRĘ UDOSTĘPNIŁO NAM ::


 

 

"Wtedy Kiedy" doczekała się dodatku. Nie musieliśmy długo czekać. Wraz z premierą na rynku ukazał się pierwszy z dodatków, który urozmaici nam grę. A uwierzcie mi, że będzie śmiesznie. Zapraszam do recenzji…

:: ZAWARTOŚĆ / WYGLĄD ::

Pierwszy dodatek gry "Wtedy Kiedy" zapakowany jest w małe, miękkie, kartonowe opakowanie, identyczne, jak przy normalnej talii kart. Tym razem zmieniono kolorystykę opakowania i zastosowano zamiast żółtego koloru, zielony. "Szalone fakty", bo taki podtytuł nosi pierwszy dodatek, na opakowaniu oprócz tytułu, posiada obrazek z szalonym Einsteinem. Poza tym znajdziecie informację o tym, że w pudełku znajduje się pięćdziesiąt pięć kart ze stu dziesięcioma pytaniami oraz, że do całości potrzebujemy podstawy. Opakowanie nie odbiega od tego, które znamy z podstawy. Karty również są identyczne. Z jednej strony mamy żółty, a z drugiej niebieski kolor. Na górze wydarzenia, a na dole daty. W prawym dolnym rogu umieszczono "D1", aby było wiadomo, że karty pochodzą z dodatku.

:: ZASADY / ROZGRYWKA ::

Dodatek "Wtedy Kiedy" nie zmienia w ogóle zasad gry podstawowej. Jest on tylko miłym urozmaiceniem do kart z podstawy. Tutaj otrzymujemy zupełnie nowe, nietuzinkowe i naprawdę śmieszne pytania, które będą pasować do tematyki.

Chcecie dowiedzieć się więcej o samych zasadach, zapraszam do zapoznania się z recenzją podstawy.

[Recenzja podstawy Wtedy Kiedy]

:: SPOSTRZEŻENIA / PODSUMOWANIE ::

Dodatek świetnie sprawdzi się na imprezach, gdzie z przymrużeniem oka podchodzimy do takich gier. Dostajemy tutaj dużo śmiesznych pytań, często o takich wydarzeniach, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Przez co duża część graczy nie będzie miała pojęcia, gdzie zaszeregować dane wydarzenie. Dodatek wprowadza dużo pozytywnego humoru, często po przeczytaniu karty nie będziecie mogli powstrzymać się od śmiechu. Zasady pozostają niezmienne, a dodatek wnosi nowe wydarzenia, realne, lecz z lekkim przymrużenia oka do życia.

Oczywiście nie obędzie się bez podstawy, ale nie martwcie się, w głównym pudełku jest sporo miejsca na dodatki. Karty wejdą nawet w pudełeczku do podstawowego kartonu. Design kart nie zmienił się, bez problemu będzie można je włożyć do talii i tylko po małej sygnaturze w prawym dolnym rogu będzie można jest rozróżnić. 

Bez problemu mogę polecić ten dodatek każdemu, kto posiada podstawę. Jest to miła odskocznia od nudnych pytań, dzięki którym pokaże Wam się uśmiech na twarzy. Polecam.

 AUTOR: MICHAŁ N.

 


:: ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ::

55 dwustronne karty (110 wydarzeń)


KUP W SKLEPIE EGMONT