ALIEN VERSUS PREDATOR - DRESZCZ POLOWANIA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


ALIEN VERSUS PREDATOR - DRESZCZ POLOWANIA

Zaawansowane, futurystyczne technologie dają ludzkości możliwość rozwoju badań kosmosu oraz kolonizację obcych planet. Nie oznacza to wcale, że osiedlanie się na nowych światach to prosty, sielankowy proceder. Wręcz przeciwnie. Budowa kolonii to zaawansowany proces, do tego nie wszystkie nowo odkryte planety nie są przecież niezamieszkane...

„Alien versus Predator – Dreszcz Polowania”, to już kolejna odsłona słynnego pojedynku między Obcymi, Predatorami i zamieszanymi w to wszystko bezradnymi ludźmi. Czy autorzy wnoszą coś nowego do popularnej „międzygwiezdnej” serii? Można powiedzieć, że niewiele. Scenariusz już jakby poniekąd znamy: jeden Predator robi zamieszanie w siedliskach ludzkich, ci go ścigają, a on ich wpuszcza w maliny i naprowadza na hordę Alienów. Czym się taka sytuacja kończy? Chyba nie warto opisywać, wystarczy obejrzeć jakikolwiek film z serii „Obcy”. Ot taka harmonijna rzeź, pełna krwi, potu i przemocy. Oderwane kończyny i tego typu sceny. Zakończenie komiksu można powiedzieć, że „tradycyjne” dla serii, garstka pozostałych przy życiu ludzi znajduje sposób, by uśmiercić Obcych i mamy taki mały happy end.

Komiks ogólnie rzecz biorąc, czyta się szybko. Nie zmusza zbytnio do myślenia, raczej do obserwacji i analizy dynamicznych rysunków. Jednak i te nie wybijają się ponad przeciętność. Pozycja ta jest godna polecenia fanom „Aliena”, ale nie zaryzykuje stwierdzenia, że jest godna polecenia fanom komiksu.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Alien Versus Predator – Dreszcz Polowania

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Alien Versus Predator – Thrill Of The Hunt

:: SCENARIUSZ ::
Mike Kennedy, Roger Robinson,
Dustin Weaver, James Pascoe

:: WYDAWCA POLSKI ::
Dobry Komiks

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics

:: ROK WYDANIA ::
2004
  

 
 


AUTOR:
INCUNABULUM