YAMI NO MATSUEI (TOM 1)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


YAMI NO MATSUEI (TOM 1)

"Yami No Matsuei", czyli "Ostatni Synowie Ciemności" opowiadają o Urzędzie Dziesięciu Królów, w którym rozpatrywane są sprawy życia i śmierci. W jednym z takich Urzędów pracuje Tsuzuki, jeden z Bogów Śmierci, który dostaje pod opiekę nowego partnera, a zarazem późniejszego przyjaciela - Asuke. Druga część komiksy jest mniej przyjemna, choć dla fana horrorów będzie o wiele lepiej, ponieważ w opowieść wkrada się wątek wampira. Wysysa on krew jedynie z mężczyzn. Kim okaże się wampir?

Muszę wspomnieć, że jest to 100 % manga i nie zdziwcie się jak będziecie musieli czytać komiks od końca i z prawej do lewej. Nie przeszkadza to w wyłapaniu najważniejszych elementów. Fabuła może nie jest jakaś rewelacyjna, jednak potrafi wciągnąć w swój wir wydarzeń i aż chce sie przeczytać następny tom. Oczywiście nie jest to do końca horror, ponieważ znajduje się tutaj tylko dwa motywy z tego gatunku, jak wampir i Urząd Dziesięciu Królów, który decyduje o losie ludzi. Poza tymi wątkami spotkacie tutaj bardzo dużą ilość humoru.

Komiks podzielony jest na dwie zasadnicze części. W pierwszej opisany jest Urząd Dziesięciu Królów i kilka osób, z którymi będziemy mieli przyjemność, a może i nieprzyjemność, spotkania się w ich dalszych perypetiach. Jest to część, w której będzie więcej uśmiechów i polewki z bohaterów niż powagi. Dopiero gdy przechodzimy do drugiej części napotykamy wątek, który jest bliższy tematyce strony - wampir. Jednak nie zabraknie w niej również dużego poczucia humoru. Czasami mógłbym powiedzieć, że niektóre wątki są zbyt naciągane, przez co będzie wydawało się nam jakbyśmy w kółko kręcili się koło tego samego.

"Yami No Matsuei" narysowany jest klimatach japońskich, czyli 100 % manga. Rysunki są czarno-białe, co dodaje "małej nutki mroku" i pewną część tajemniczości. Komiks nie nudzi, choć czasami może nużyć swoją powtarzalnością. Każdy z bohaterów jest zupełnie inny. Zapytacie się: Czy polecić ten komiks? A czemu nie, nie jest taki zły i wciąga w wir swoich wydarzeń. POLECAM!

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Yami No Matsuei (Tom 1)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Yami No Matsuei

:: SCENARIUSZ ::
Yoko Matsushita

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 1997

:: ROK WYDANIA ::
 2006

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR