YAMI NO MATSUEI (TOM 9)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


YAMI NO MATSUEI (TOM 9)

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Trzymając w ręku dziesiąty tom Yami no Matsuei trzeba zdać sobie sprawę, że tym razem pożegnamy bohaterów na długo. Ku pokrzepieniu serc dodam, że tom jedenasty znajduje się już w zapowiedziach wydawnictwa Waneko, nie jest to zatem jeszcze koniec serii.

Dziesiąta część mangi kontynuuje wątki podjęte w tomiku poprzednim. Hisoka wciąż podróżuje po Świecie Iluzji w poszukiwaniu własnego shikigami, gdzie okoliczności zmuszają go do zmierzenia się z własną przeszłością. Tymczasem Tatsumi i Watari prowadzą śledztwo w jego rodzinnym domu, odkrywając mroczne sekrety rodziny Kurosaki. Zakończenia tej opowieści nie przeczytamy jednak w tomie dziesiątym. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Tom dziesiąty, tak jak cała reszta, obfituje w piękne rysunki. Tu możemy podziwiać kunszt plastyczny Yoko Matsushity w pełnej krasie. Zarówno momenty zabawne, jak i straszne czy tragiczne, cechuje głębia wyrazu, a przecież mamy do czynienia z obrazem czarno-białym jedynie (pomijając okładki). To dzięki takim autorom jak ona manga zyskała miano „sztuki japońskiego komiksu.”   

 

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Yami No Matsuei (Tom 10)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Yami No Matsuei

:: SCENARIUSZ ::
Yoko Matsushita

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 1997

:: ROK WYDANIA ::
 2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA