YAMI NO MATSUEI (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


YAMI NO MATSUEI (TOM 2)

Ludzie rodzą się i umierają, taka jest kolej rzeczy. Co innego, gdy ktoś ginie lub popełnia samobójstwo. Jednak są i tacy, którzy za wszelką cenę nie pozwolą umrzeć drugiej osobie. Decyzje takie wydaje Urząd Dziesięciu Królów. Drugi tom został również podzielony na dwie części - Ostatni Walc, Sonata Z Diabelskim Trylem. Pierwsza część opowiada o tancerce, która straciła swojego partnera, a sama była chora, jednak bardzo chciała wystąpić w zbliżającym sie konkursie. Czy jej się uda sami się przekonajcie? Druga część opowiada o walce naszych głównych bohaterów z demonem. Kto wygra? Przekonacie się po przeczytaniu.

Drugi tom "Yami No Matsuei" nie różni się prawie niczym od poprzedniego. Zmieniają sie jedynie przedstawiane historie. W tej odsłonie nie zabraknie również masy humoru, który czasami może rozłożyć czytelnika na łopatki, a czasami nie wiadomo o co tak na prawdę chodzi. Omawiana pierwsza historia jest za bardzo cukierkowa i nie pasuje w ogóle do drugiej, gdzie będziecie mieli więcej przyjemności popatrzeć na ciekawa i mroczną akcję. Grafika nic się nie zmieniła, dalej nie posiada ona kolorów, ale nie mówię, że jest to minus, ponieważ mi taka wersja odpowiada.

Czasami wydaje się, że jest tutaj za dużo tekstu, co sprawia wrażenie jakby czytelnik tego wszystkiego mógłby nie ogarnąć. Komiks czyta się bardzo szybko. Nie nudzi, choć jest powtarzalny, jak każda seria, która składa się z kilku tomów. Może nie jest to do końca horror i mało ma wspólnego, ale jest to ciekawa i dobra literatura uzupełniająca. Polecam.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Yami No Matsuei (Tom 2)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Yami No Matsuei

:: SCENARIUSZ ::
Yoko Matsushita

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 1997

:: ROK WYDANIA ::
 2006

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR