YAMI NO MATSUEI (TOM 6)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


YAMI NO MATSUEI (TOM 6)

Choć Yami no Matsuei należy w zasadzie do gatunku shonen-ai, w cyklu nie brakuje postaci kobiecych. Tom szósty został w sporej części poświęcony właśnie im.

To miał być bajeczny urlop. Okinawa, słońce, plaża, dwóch facetów i dwie laski... Tymczasem wyszło jak zwykle – praca. Tsuzuki, Hisoka oraz ich dwie koleżanki Yuma i Saya pomagają shinigami Chitzuru Akamine w rozwiązaniu sprawy nawiedzonego zajazdu. Historia ta, pełna emocji, humoru i wzruszeń, nie jest jedyną atrakcją tomu szóstego. Mamy tu także krótką i całkowicie niepoważną opowiastkę o tym, jak Tsuzuki i Watari stali się dziećmi po wypiciu pewnej substancji. Na końcu tomu autorka zamieściła pełną „kartotekę” głównych bohaterów.

W tomie szóstym Yoko Matsushita po raz kolejny dowiodła swego rysowniczego profesjonalizmu. Obok postaci długonogich dziewcząt, po mangowemu uroczych i nieco infantylnych, pojawia się także bardzo sympatyczny pies (kawaii, ne!). Rozdział szesnasty otwiera urzekający rysunek Tsuzukiego z motylem. Cały tomik utrzymany jest w tonie lekkim, nie znajdziemy tu krwi ani mroku, choć historia Chitzuru może sprawić, że w oku zakręci się łezka. Śmiech przez łzy to w końcu znak firmowy Yami no Matsuei.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Yami No Matsuei (Tom 6)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Yami No Matsuei

:: SCENARIUSZ ::
Yoko Matsushita

:: WYDAWCA POLSKI ::
Waneko

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Hakusensha, INC. 1997

:: ROK WYDANIA ::
 2008

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
KAROLINA GÓRSKA