AMAZING SPIDER-MAN. GLOBALNA SIEĆ: MROCZNE KRÓLESTWO (TOM 2)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


AMAZING SPIDER-MAN. GLOBALNA SIEĆ: MROCZNE KRÓLESTWO (TOM 2)

Drugi tom "Amazing Spider-Man: Globalna Sieć" prezentuje się nieco lepiej, niż pierwsza odsłona. Wydarzenia nabierają tempa, a sam Peter odnajduje się w świecie proponowanym przez Slotta. Jednak nie do końca szukam takich rozwiązań proponowanych przez autora. Jest lepiej, ale nie oznacza to, że satysfakcjonująco.

Firma Parkera działa prężnie i nastawiona jest na międzynarodową działalność, co nie podoba się niektórym osobom. Dzięki firmie ma on zaplecze militarne, z którego bez problemów korzysta. Z więzienia "wychodzi" Pan Negatyw, który wdraża w życie swój niecny plan - chęć zemsty na Quinghao. Przejął on kontrolę nad przyjaciółmi Petera - Cloaka i Dagger. Parker ląduje w Chinach, gdzie przyjdzie mu stoczyć z nim bitwę. Będzie musiał uważać na siebie, bo Negatyw chce przejąć również nad nim kontrolę. To jednak nie koniec. W firmie nadal działa kret. Pajęczak musi odnaleźć go jak najszybciej, aby tajne informacje nie opuściły murów przedsiębiorstwa.

Na scenie ponownie pojawia się Zodiak i Scorpion. Peter wraz z Nickiem Fury’m i Mockingbirdem zostaną wystawieni próbie, która może okazać się być zbyt trudna. Scorpion dzierży klucz do przyszłości, mogący zmieniać gospodarkę, a także wpływać na przyszłe wydarzenia, a co najważniejsze zna on przyszłość. Scorpion zawsze jest dwa kroki przed nimi, zna ich poczynania, co oznacza niełatwą drogę przed nimi. Akcja rzuca naszych bohaterów również w kosmos, a finał do Francji.

Nie ma się co oszukiwać, nie jest najlepiej. Fabuła nie do końca może się podobać. Wielokrotnie zostajemy wystawieni na słabe wątki i mierne efekty. Drugi tom dzieli się na dwie części, gdzie w pierwszej przynajmniej znamy motywy działania Pana Negatywa i co chce zrobić. Zaś w drugiej części jest wiele słabych momentów. Historia nie zapada w pamięć. Wydaje się być pisana na siłę, a postać samego Petera traci na wartości i zostaje on odbierany jak taki sztywniak. Czasami zdarzy się jakiś żartobliwy dialog, ale nie jest ich tyle, ile byśmy oczekiwali. Utraca się granica między starym żartownisiem, a nowym poważnym szefem wielkiej korporacji. Dużo do życzenia pozostawia strój Spider-Mana. Niby nic dziwnego, ale naszpikowany technologią trykot nie do końca ukazuje nam prawdziwe możliwości Pajęczaka, a dodatkowo ten upadek z kosmosu.

Giuseppe Camuncoli sprawdził się na stanowisku rysownika. Wraz ze swoim krajanem - Matteo Buffagni, stworzyli dość realistyczne kadry, z dobrą dynamiką. Nie można również narzekać na żywe pastele, które sprawdzają się świetnie. Wydanie stoi na niezłym poziomie. Otrzymujemy miękka oprawę z niezłymi materiałami. Polecam fanom Pajęczaka.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Amazing Spider-Man. Globalna sieć tom 2:
Mroczne Królestwo

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Amazing Spider-Man Worldwide vol 2

:: SCENARIUSZ ::
Dan Slott

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR