AMAZING SPIDER-MAN. GLOBALNA SIEĆ: CZERWONY ALARM (TOM 9)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


AMAZING SPIDER-MAN. GLOBALNA SIEĆ: CZERWONY ALARM (TOM 9)

Seria "Amazing Spider-Man" wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Na polskim rynku do wydania został jeszcze jeden tom. Dziewiąty tom pod tytułem "Czerwony Alarm" składa się z Amazing Spider-Man #794-796 oraz Annual #42. Historie są wciągające, jednak do samej serii niewiele wnoszące.

Pierwsza opowieść przedstawia nam Betty Bryant ("Spisek Klonów"). Dziennikarka śledcza wraz z Peterem próbują rozwikłać tajemnicę pomnika upamiętniającego wydarzenia, które nie miało miejsca... W drugiej historii powraca organizacja Zodiak, a dokładniej Scorpion, oczywiście po to, aby się zemścić... Kolejno Peter udaje się do Sanctum Sanctorum, gdzie spotyka nowego Mistrza Magii - Lokiego. Łącząc siły muszą powstrzymać inwazję magicznych mrówek... Ostatnie opowiadanie to swoisty wstęp do finału, gdzie powraca Norman Osborn oraz Carnage...

Dziewiąty tom to zlepek historii niepowiązanych ze sobą, co oznacza, że nie mają one znaczącego wpływu na całość. Nie oznacza to, że są one kiepskie. Dwie pierwsze to nic innego jak nawiązanie do wydarzeń ze "Spisku Klonów", a także do "Mrocznego Królestwa". Akcja toczy się poprawnie, dostajemy lekki żart ze strony Spider-Mana, w każdej z nich mamy odpowiednie zwroty akcji, jednak w efekcie końcowym nie tego się spodziewaliśmy. W kolejnych opowiadaniach również nie możemy narzekać na brak akcji. Całość jest poprawna, jednak uważam, że album został stworzony trochę do rozwleczenia serii o kolejny tom. Mimo, że komiks czyta się swobodnie, nie nudzi, lecz zawarte w nim wydarzenia nie zmieniają nic w serii i spokojnie mogłyby zostać wydane pizza serią. Część opowiadań kończy jakieś małe motywy rozpoczęte wcześniej, zaś część to zwykle zapychacze. Nie do końca można zrozumieć posunięcie wydawcy, lecz to już inna kwestia. Dużym plusem jest poznanie genezy Czerwonego Goblina. Album można potraktować jako cisza przed burzą, a to dlatego, że kolejny tom to finał runu Dana Slotta.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Amazing Spider-Man. Globalna sieć: Czerwony alarm (Tom 9)

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The Amazing Spider-Man: Worldwide vol. 8

:: SCENARIUSZ ::
Dan Slott, Christos Gage, David Hein

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2020

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.