AVENGERS: DISASSEMBLED  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


AVENGERS: DISASSEMBLED

Mucha Comics po raz kolejny zaskakuje nas wydając ciekawą pozycję komiksową. Album zawiera numery Avengers #500-503 oraz Avengers Finale. W Polsce nie wydano za wiele części z tej serii, z tego co wiem, to pod tytułem Avengers nie pojawiło się nic. Owe cztery części skupiają się na dramacie, który odbywa się w siedzibie Avengersów, a także z wydarzeniami towarzyszącymi pojawienia się byłego członka drużyny. Sprowadza on na wszystkich przekleństwo, z którego nie wszyscy wyjdą cało. 

Kapitan Ameryka, Iron Man, Hawkeye, Vision, Scarlet Witch, She-Hulk - to kilka postaci, które będziecie mogli zobaczyć w tym zbiorczym wydaniu. Znajduje się tutaj zakończenie całej serii, jednak po jego przeczytaniu ma się mieszane uczucia, ponieważ seria nie kończy się definitywnie, według mnie, historię spokojnie można kontynuować bez większych problemów. Ostatni tom jest raczej refleksją i hołdem dla wszystkich współtwórców komiksu. Patrząc na jakość kadrów, nie mam nic do zarzucenia. Świetna kreska, znakomity dobór kolorów potrafią do siebie przekonać w stu procentach. Jednak część wizualna nie zawsze musi przesądzać o powodzeniu komiksu, liczy się również część fabularna, która nie zachwyca aż tak bardzo.

W Polsce komiks wydano w twardej oprawie, co chwali się na naszym rynku, jednak przy tym wydaniu, nie wiem czy nie lepsza byłaby miękka oprawa - kwestia gustu. Muszę jeszcze napisać o wstępie, który załączono do komiksu i który wyjaśnia (nie do końca) wszystko to co było wcześniej - jest to niezłe posunięcie wydawnictwa, ponieważ nie ma co się oszukiwać, że w Polsce mało kto słyszał o Avengers. Polskie wydanie posiada kilka literówek, jednak nie pogarsza to ogólnego wizerunku komiksu. Polecam wydania "Avengers: Disassembled", które jest świetne i praktycznie każdy kto do niego usiądzie, powinien czuć się usatysfakcjonowany.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Avengers: Disassembled

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Avengers

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR