BAŚNIE: DOBRY KSIĄŻĘ (TOM 10)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BAŚNIE: DOBRY KSIĄŻĘ (TOM 10)

Baśniowcy kontra armia Adwersarza. Taka sytuacja trwa już długo, ale dopiero teraz dojdzie do wojny, w której losy obu stron nie będą przesądzone. Od teraz los Baśniowców będzie zależał od woźnego – Muchołapa. To właśnie on stanie na czele armii. Czy uda mu się przeciwstawić potężnej armii wroga?

Pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre. Komiks liczy sobie ponad dwieście dwadzieścia stron, co jest naprawdę imponujące, ale nic za darmo. Wraz z ilością stron idzie cena, która i tak nie jest wygórowana. Projekt okładki nie powala swoim wykonaniem jest typowy dla całej serii. Posiadacze poprzednich tomów przyzwyczaili się do tego, że zastosowano papier offsetowy, który jak wiadomo nie jest pierwszego gatunku. Jest to zwykły papier stosowany zazwyczaj do broszur, książek, plakatów, posiadający jeden plus, podczas czytania nie zostawicie na nim odcisków swoich palców, tak jak to bywa przy wariancie kredowym.

Przy ciemnych pastelach, najbardziej przy kolorze czarnym, widać małe niedoskonałości druku. Brnąc w dalsze losy Baśniowców coraz bardziej podoba mi się styl rysowników, który stosują w owych zeszytach. Jednak nie oznacza to, że historia przypadła mi do gustu. Mimo to, że komiks dozwolony jest tylko dla czytelników dorosłych, to uważam, że Baśniowcy zaczynają mnie nudzić. Motyw uczynienia postaci drugoplanowej (Muchołapa) kimś więcej, czyli wielkim księciem, od którego zależą losy Baśniowców było dobrym pomysłem, ale oznacza to, że inni przechodzą powoli w zapomnienie. Bez problemów mogę polecić komiks nie tylko fanom „Baśni”, lecz również innych chcącym zagłębić się w zupełnie inne historie.

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Baśnie: Dobry Książę

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Fables: The Good Prince

:: SCENARIUSZ ::
Bill Willingham

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
 2012

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR