BAŚNIE: STRONY RODZINNE (TOM 6)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BAŚNIE: STRONY RODZINNE (TOM 6)

"Baśnie: Strony Rodzinne" to już szósty zbiór opowiadań z tej serii. Zawiera on osiem kolejnych opowiadań (34-41), z których każde jest lepsze od drugiego. Myślałem, że już mnie nic nie zdziwi w tej serii, ale się myliłem. Jest ona tak nieprzewidywalna, że nie wiadomo kto zniknie z głównego kadru i kim zostanie zastąpiony oraz jak potoczą się losy baśniowców.

Baśniogród po odparciu pierwszego ataku Adwersarza musi się przygotować na kolejną bitwę, która bez wątpienia wybuchnie. Szósta część to wszelkiego rodzaju wyprawy - z Baśniogrodu do rzeczywistości i na odwrót. Nie zabrakło również sensacyjnej wiadomości, która musiała wyjść na jaw, kto tak naprawdę jest Adwersarzem.

Seria liczy już tylu bohaterów, że świetnym rozwiązaniem było usunięcie niektórych z poprzednich odsłon komiksu, ponieważ byłoby tak wiele postaci, że nie szłoby się połapać o co tak na prawdę chodzi. Akcja rozkręca się z minuty na minutę czytania, nie zabraknie ciekawych zwrotów akcji, jak również szybkiego tempa. Do tego komiksu podchodzi się z prawdziwym zainteresowaniem i czyta się aż do samego końca. Chociaż dochodząc już do niego ma się nieodłączne uczucie poznania dalszych wydarzeń z Baśniogrodu.

Świetny projekt okładki, nie wiem, czy nie najlepszy, jaki do tej pory ukazał się z tej serii. Tak jak poprzednio wydawca zastosował miękką okładkę, która według mnie pasuje do serii w stu procentach. Kreska bez większych zmian, po prostu potrafi przekonać do siebie swoją prostotą, a zarazem elegancją i nietuzinkowością. Odpowiedni dobór kolorów, dzięki czemu nie jest tutaj tak bezbarwnie i osłupiało. "Baśnie: Strony Rodzinne" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów dobrego komiksu. Polecam.

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Baśnie: Strony Rodzinne

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Fables

:: SCENARIUSZ ::
Bill Willingham

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR