BAŚNIE: WILKI (TOM 8)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BAŚNIE: WILKI (TOM 8)

"Baśnie: wilki" to ósmy tom opowiadający o losach Baśniowców. Album składa się z zeszytów 48-51, niezmiennie tworzonych przez Billa Willinghama. W ósmy albumie powraca jedna z głównych postaci, która przewijała się co róż w poprzednich tomach.

Baśniowcy od jakiegoś czasu przeżywają najazd ze strony Adwersarza, który wielokrotnie przysporzył im wiele kłopotów i cierpień. Mowgli, jeden z tajnych agentów Baśniogrodu, wyrusza w ciężką misję odnalezienia Bigby Wilka, który zaszył się, gdzieś w Stanach. Początkowo jego poszukiwania idą bardzo ciężko, musi przeciwstawić się wilkom, od których musi pozyskać niezbędne informacje na temat Bigby Wilka. Mowgli dociera aż na Alaskę, gdzie napotyka na pewien trop. Czy uda mu się odnaleźć Bigby Wilka, który zdoła ocalić Baśniowców przez Adwersarze?

Zacznę może od strony wizualnej. Dziwny projekt okładki, który z jednej strony jest ciekawie i porządnie opracowany, ale z drugiej, charakteryzuje go zbyt mały klimat serii. Niezmiennie pozostawiono miękką okładkę wraz jej wymiarami. Ciekawa i charakterystyczna kreska, która w dość szczegółowy sposób przedstawia postacie i całe otoczenie. Odpowiednio dobrana kolorystyka, a także jej intensywność, sprawia, że mamy do czynienia z dobrym produktem. Fabularnie również jest dobrze, chociaż wydaje mi się, że z każdą stroną staje się trochę nudniejszy i szablonowy. Na początku komiks wciąga na całego, przez co z rozpędu można dobrnąć do połowy, wydawać by się mogło, że w ciągu krótkiej chwili. Ogólnie rzecz biorąc, komiks wciąga, może nie tak jak początkowe tomy, ale dalej trzyma poziom, a to jest najważniejsze. Polecam go fanom serii, jak również wszystkim ciekawskim Baśniowców.

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Baśnie:
Wilki

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Fables: Wolves

:: SCENARIUSZ ::
Bill Willingham

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
 2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR