BAŚNIE: SYNOWIE IMPERIUM (TOM 9)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BAŚNIE: SYNOWIE IMPERIUM (TOM 9)

„Synowie Imperium” to dziewiąta już odsłona serii komiksowej „Baśnie”. Jest to zbiorcze wydanie oryginalnych zeszytów 52-59. Któż nie zna Dżepetta, Pinokia, Królowej Śniegu, czy Czerwonego Kapturka. To właśnie dzięki nim, postacie te ubarwiały dzieciństwo wielu ludzi. Bill Willingham postanowił obsadzić ich w trochę innej roli, dzięki czemu dorośli po raz kolejny mogą mieć styczność z tymi postaciami.

Baśniowcy zadali Adwersarzowi cios, który zniszczył część jego imperium. Przez co niektórzy mogą cieszyć się chwilą spokoju i pokoju. Jednak to tylko cisza przed burzą, która rozpęta prawdziwe piekło.

Połączenie dwóch światów, wielu znanych postaci, które większość ludzi poznała zza młodu, jest dla mnie dobrym pomysłem. Jednak historia ta zaczyna mnie powoli nudzić. Nie lubię zbyt długich i wielowątkowych komiksów, które potrafią krążyć wokół głównego wątku, tworząc czasami bezsensowne historyjki.

Standardowe wydanie Egmontu. Miękka okładka z dość ciekawym projektem graficznym, jednak w środku jest trochę gorzej. Mimo dobrej, pokazującej szczegóły kreski, autorzy kolorystyki nie popisali się. Z jednej strony mamy zbyt szarą paletę barw, która w zamierzeniu miała nadać pewien ton mrocznej atmosfery, a tak się nie stało. Z drugiej żywe pastele pasujące raczej do „Kajko i Kokosz”. Mógłbym rzec, że wydanie stoi na dobrym poziomie, bo w sumie tak jest, jednak otwierając komiks ma się wrażenie, że otwiera się coś drugiej kategorii. Nie jest to wina polskiego wydawcy, ale DC Comics. Jeśli wciągnęły Was poprzednie tomy Baśniowców i podoba się Wam całokształt komiksu, to z całym przekonaniem mogę polecić kolejną odsłonę „Baśni”.

  

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Baśnie: Synowie Imperium

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Fables: Sons Of Empire

:: SCENARIUSZ ::
Bill Willingham

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
 2012

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR