ALL STAR BATMAN I ROBIN, CUDOWNY CHŁOPIEC  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


ALL STAR BATMAN I ROBIN, CUDOWNY CHŁOPIEC

Historię Batmana każdy zna. Posturny facet, przebrany w dziwny czarny strój oraz w długą i charakterystyczną pelerynę. Na klatce piersiowej ma swój znak- znak nietoperza. Mnóstwo gadżetów oraz elektroniki pomaga mu w walce z bezdusznymi przestępcami. Idea Batmana prawie niczym nie różni się od pozostałych wydań, jednakże zmienia sie nieco główny bohater i sposób postępowania z przestępcami oraz do walki przystępuje tytułowy Robin.

Po przeczytaniu tego komiksu na pewno będziecie mieli mieszane uczucia o postaci Batmana oraz całej historii. Może najpierw zacznę od pozytywnych aspektów. Pierwsze co rzuca się w oko to oczywiście okładka oraz sposób wydania komiksu. Z tym akurat nie ma żadnych problemów. Twarda okładka z ciekawym projektem graficznym potrafi do siebie przekonać. Dodatkowo w środku znajdziecie jedną rozkładaną stronę, na której znajduje się kilka kadrów. Znakomita kreska Jima Lee, zadowoli nawet najbardziej wymagających czytelników. Obserwujemy tutaj  bardzo dobre oddanie szczegółów i elementów drugoplanowych. Nie mam żadnych zastrzeżeń do samej kreski, jak również palety barw, ponieważ mi styl Jima odpowiada w stu procentach. Komiks posiada swój specyficzny klimat, mroczny, a zarazem groteskowy, nie zabraknie również seksu, bezwzględności Batmana wobec przestępców, nowych aspektów związanych z odmiennym obliczem nietoperza (możecie się zdziwić i to bardzo).

Fabuła jest dosyć kontrowersyjna, prostolinijna, a także nieskomplikowana. Czasami ma się wrażenie, że czyta się coś innego, jednak z tym samym bohaterem - Batmanem. Z perspektywy przeczytanych poprzednich odsłon bohatera, postać opisana w najnowszej odsłonie komiksu wydaje się bezwzględna, przygłupia, niemyśląca logicznie, bezduszna. Nie wiem jakie były zamierzenia autora zmieniając główną postać, ale dla wielu osób wpłynęło to negatywnie na całą konwencję, jednak dla mnie jest zupełnie odwrotnie. Ja ze swojej strony polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
All Star Batman i Robin, Cudowny Chłopiec

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
All-Star Batman & Robin, The Boy Wonder

:: SCENARIUSZ ::
Frank Miller

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR