B.B.P.O. - 1946  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


B.B.P.O. - 1946

B.B.P.O. cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak w Polsce do tej pory mieliśmy przyjemność przeczytać tylko dwie części wydane przez Egmont, mowa jest tutaj o "Nawiedzonej Ziemi" oraz "Duszy Wenecji I Inne Opowieści". Oba te dwa tomy wyszły spory kawał czasu temu, aż tu nagle na horyzoncie pojawia się kolejny (trzeci, oryginalnie jest to dziewiąty) tom B.B.P.O. pod tytułem 1946.

Historia opowiada o profesorze Trevorze Bruttenholmie, który to w 1946 roku przybywa do Berlina, aby zebrać cenne informacje na temat faszystowskich intryg oraz ma nadzieję, że odnajdzie dane na temat pochodzenia Hellboya. Dowiaduje się jednak, że naziści pracowali nad tajnym i śmiercionośnym projektem "Vampir Sturm", który miał na celu unicestwienie wrogów Rzeszy... Czy projekt ożyje na nowo?

"B.B.P.O. - 1946" to trzecia pozycja wydana z tej serii, dlaczego Egmont nie wydał sześciu poprzednich części, które wyszły w USA, nie wiadomo, ale cieszmy się z tego co jest. Znakomita kreska Paula Azaceta powala na kolana. Klimat grozy rysownik odzwierciedla po przez swoje ciekawe i mroczne rysunki. Każdy kadr jest przemyślany i solidnie narysowany. Fabuła również kształtuje się bardzo dobrze. Mało kto opisuje ruiny powojennego Berlina oraz to co tam można znaleźć (oczywiście to mistyfikacja, ale ciekawie zorganizowana). Pozytywne wrażenie wnosi Warwawa - mała dziewczynka, ale posiadająca ponadnaturalną moc. Jeśli w tej pozycji szukacie Hellboya, to jednak się na tym przejedziecie. To historia o "jego ojcu" - profesorze Trevorze Bruttenholmie, który gra tutaj pierwsze skrzypce. Komiks nie jest zbyt gruby, jednak historia zawarta w albumie powinna być bez wątpienia bardziej rozwinięta. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
B.B.P.O. - 1946

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
B.P.R.D.: 1946

:: SCENARIUSZ ::
Joshua Dysart, Mike Mignola

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics 2008

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR