B.B.P.O.: PLAGA ŻAB 1  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


B.B.P.O.: PLAGA ŻAB 1

Pierwszy tom "Plagi Żab" to zbiór dziewięciu opowiadań, jednak już bez Hellboya, który wycofał się z życia Biura, a w komiksie pojawia się w retrospekcjach. Jest to świetne wprowadzenie w życie grupy i przedstawienie luźnych, zamkniętych opowiadać, oczywiście oprócz "Plagi Żab". Tom to połączenie grozy, kryminału, fantastyki, jak również czarnego humoru. Zaczynamy spotkanie z Abe Sapien, Liz Sherman, homunkulus Roger oraz Johann Kraus.

W "Nawiedzonej ziemi" Abe, Roger i nowy nabytek Biura Kraus, udają się na misję ratunkową Liz Sherman, która przebywa w górskim klasztorze. Nie będzie to łatwe, na ich drodze staną kreatury demonicznego szamana... W "Bębnach umarłych" Abe zmierzy się z rybimi potworami, które grasują na tamtejszych wodach i opętują marynarzy... "Dusza Wenecji" przenosi nas do Włoch, gdzie w kanałach grasuje duch.. "Nocny pociąg" to spotkanie Rogera i Sherman z duchami zmarłych żołnierzy, którzy grasują w pociągu... "Plaga Żab" to ostatnie z opowiadań, które przypadły mi do gustu, a zarazem wstęp do czegoś większego. Biuro musi poradzić sobie z rosnącym zagrożeniem zwanym właśnie Plagom Żab. Kreatury nie wyglądają na bezmózgie istoty, które tylko chcą władać światem. Biuro musi działać, jak najszybciej, aby nie doszło do większego rozlewu krwi...

Przedstawienie tylko kilku opowiadań nie oznacza, że reszta jest kiepska. Wszystkie posiadają ciekawy, mroczny klimat, który zainteresuje niejednego czytelnika. Przepełnione są one krwawymi momentami, ciekawymi lokacjami oraz nieziemskim klimatem. Dzięki zamkniętym opowiadaniom, nie wliczając "Plagi Żab", komiks pochłania się bardzo szybko i nie jest potrzebna jakakolwiek wiedza na temat poprzednich wydań. Oczywiście główny wątek zostanie bardziej rozwinięty w następnym tomie. Abe w tym zeszycie staje się samozwańczym dowódcą grupy i to właśnie jemu poświęcono najwięcej miejsca. Nie zabraknie również spojrzenia na pozostałych członków Biura. Autorzy nieźle usytuowali fabułę, mogą podobać się lokacje, jak sama fabuła, która jest interesująca i wielokrotnie przyprawiająca o ciarki. Mimo dużej ilości autorów opowiadania są dość spójne, a co najważniejsze towarzyszy im zbliżony klimat oraz warstwa graficzna. Egmont po raz kolejny wydaje świetny tom. Grube tomisko zapakowane jest w twardą oprawę i wydrukowane na bardzo dobrej jakości materiałach. Komiks bez problemu można polecić każdemu. Siadając do lektury będziesz chciał więcej, więcej chyba nie musze zachęcać. Polecam.  

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
B.B.P.O.: Plaga Żab 1

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
B.P.R.D.: Plague of frogs Vol.1

:: SCENARIUSZ ::
Mike Mignola, Geoff Johns, Tom Sniegoski, Christopher Golden, Brian McDonald, Brian Augustyn, Scott Kolins, Joe Harris

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dark Horse Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2018

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR