BIG GUY I RUSTY ROBOCHŁOPIEC  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BIG GUY I RUSTY ROBOCHŁOPIEC

"BIG GUY I RUSTY ROBOCHŁOPIEC" to kolejny komiks, opowiadający o walce z wielkimi potworami, takimi jak Godzilla. Tylko, że tym razem ludziom pomaga stworzona przez nich duża maszyna, a także mały chłopiec, który również jest robotem.

Naukowy eksperyment wymyka się spod kontroli, a wraz z nim miasto opanowuje wielka jaszczurka, przeciwko której zostaje wysłany Rusty Robochłopiec. Okazuje się, że nie daje sobie on rady z potworem, dlatego też Tokio prosi Amerykę o pomoc. Do misji zostaje przydzielony Big Guy, który również jest robotem, jednak posiada dużo większe możliwości i ogromną siłę. Czy mieszkańcy umrą w męczarniach? Czy Big Guy pokona wielkiego jaszczura? O tym wszystkim przekonacie się po przeczytaniu komiksu.

Jak już na samym początku wspomniałem, jest to opowieści w stylu Godzilli, jednak tutaj do walki zostają przydzielone dwa roboty dużo mniejszych rozmiarów, niż ich oponent. Z pozoru są one na przegranej pozycji, jednak, jak się przekonujemy, nie jest tak do końca. Fabuła może nie uszczęśliwi każdego, ponieważ czytelnikowi może się wydawać, że czytał już podobne komiksy, jednak jak zawsze to bywa, różnią się one kilkoma szczegółami. Ale to sami musicie sprawdzić.

Strona graficzna komiksu stoi na dobrym poziomie. Widoczne są wszelkie najmniejsze szczegóły. Kolorystyka samego potwora wydaje się być zbyt jaskrawa, jednak nawet przez ten element komiks nie traci na wartości. Mogłoby się wydawać, że opowieść ta jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci, jednak tak nie jest, ponieważ występuje tutaj kilka elementów, które są nieodzownym elementem komiksów s-f. Polecam komiks ludziom lubiącym historyjki typu Godzilla.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Big Guy i Rusty Robochłopiec

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
The Big Guy And Rusty The Boy Robot

:: SCENARIUSZ ::
Frank Miller

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Frank Miller, Inc. and Geofrey Darrow 1995

:: ROK WYDANIA ::
2009

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::

  

 
 


AUTOR:
PASTOR