BOŻE, ZACHOWAJ KRÓLOWĄ  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BOŻE, ZACHOWAJ KRÓLOWĄ

Dawno, dawno temu, jak powiadają, żyła sobie Królowa…

Wyobraźcie sobie świat, w którym nocne kluby zasiedlają niegrzeczne elfy, lubujące się w heroinie z domieszką ludzkiej krwi, świat w którym ustala własne rządy okrutna królowa, pozbawiona wszelkich skrupułów, a także piekielną krainę, w której przebywają wszyscy polegli z rąk złej królowej, świata elfów i odmieńców.

Mike Carey to wyśmienity fantasta, autor wielu rewelacyjnych scenariuszy, który swoim stylem przedstawiania historii zasłużył sobie na miano jednego z najlepszych brytyjskich twórców komiksu. Carey, któremu praca nad sztandarowym już tytułem Vertigo "Hellblazer" przyniosła wiele dobrych recenzji, tym razem przeniósł nas w nietypowy świat, pełen  naćpanych elfów z podłą królową na czele oraz biorącej w tym wszystkim udział pewnej młodej outsiderki Lindy. To właśnie jej przyjdzie odegrać decydującą rolę w całej opowieści. Ilustracjami zajął się John Bolton (Hellraiser, Evil Dead, Yattering and Jack), słynący z mało praktykowanej w Stanach, techniki fotorealizmu. Boltonowski styl połączony z wyobraźnią Careya daje w efekcie prawdziwą perłę, którą polecam każdemu fanowi komiksów grozy.

„Boże, Zachowaj Królową” to nie tylko opowieść o dekadencji, narkotykach i pożądaniu, to przede wszystkim przejmująca historia o poszukiwaniu własnej życiowej drogi, przyjaźni oraz stracie, to podróż na drugą stronę tęczy, w której przyjdzie nam zmierzyć się z własnymi demonami.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Boże, Zachowaj Królową

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
God Save the Queen

:: SCENARIUSZ ::
Mike Carey

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics - Vertigo

:: ROK WYDANIA ::
2008

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::

  

 
 


AUTOR:
DANIEL PODOLAK