BYŁEM BOGIEM  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


BYŁEM BOGIEM

"Byłem Bogiem" to bardzo ciekawa opowieść o superbohaterze, jego wzlotach i upadkach, jego dolach i niedolach, o jego mrocznych aspektach bycia kimś więcej niż zwykłym człowiekiem. Historia to zlepek skrajnych gatunków literackich - fantasy i dramatu, które tworzą świetną kompilację.

Eric Foster to zwykły mężczyzna, można o nim powiedzieć „koleś z sąsiedztwa”. Jego życie nie jest wymarzone, nie skończył studiów, nie ma żony, nie zarabia dużych pieniędzy, w przeciwieństwie do swojego brata Hugh. Eric, Hugh oraz ich przyjaciel Sam chcą kupić łódź, którą mogliby podróżować i uciec od codziennego życia. Z racji tego, że Hugh zarabia więcej, pozostała dwójka chce, żeby zapłacił pięćdziesiąt procent jej wartości. Po dniu spędzonym razem, cała trójka udaje się w swoją stronę. Jednak po pewnym czasie zdarza się dziwny wypadek. W blok mieszkalny Erica trafia niezidentyfikowany obiekt z kosmosu. Blok w połowie zostaje zniszczony, na ulicy znajduje się wiele ciał. Dziwnym trafem okazuje się, że Ericowi nic nie jest. Po standardowych badaniach okazuje się, że mężczyzna jest dużo silniejszy niż był do tej pory. Otrzymuje zdolności, o których nie śniło się zwykłym ludziom. Potrafi latać, jest bardzo silny, odporny na dużą gamę broni… Początkowo Eric stara się pomagać ludziom, ale do czasu… Wtedy rozpętuje się prawdziwe piekło…

„Byłem Bogiem” to opowieść o człowieku obdarzonym ponad naturalnymi siłami, który chce służyć dla społeczeństwa. Chce być ucieleśnieniem dobra, jednak jedna sytuacja sprawia, że zmienia swoje poglądy, co powoduje całkiem niezłą akcję, co przekłada się na ciekawość czytelnika co się zaraz wydarzy. Początek opowieści jest zupełnie inny, nudny i niezapowiadający dobrej i mocnej akcji. Wszyscy, którzy czekają na dużą ilość trupów i rozlew krwi będą mieli tego sporo. Historia pokazuje drogę od zera przez bohatera, aż po złoczyńcę i mordercę. Autor w ciekawy sposób przedstawił jak wszystko co się osiągnęło można stracić dosłownie w chwilę.

Bardzo dobre wydanie. Mucha Comics zaopatrzył komiks w twarda okładkę, dodatkowo wszystko jest klejone i szyte, przez co zeszyt nie prawie niezniszczalny. Nie można narzekać na jakość papieru, dobrej klasy papier kredowy, jednak jak każdy posiada pewną wadę, lubi nasze odciski palców. Ma mieszane uczucia do kadrów, ponieważ z jednej strony podoba mi się kreska, a z drugiej uważam, że Bijarne Hansen (kolorystyka) słabo wywiązał się ze swojej roli (niektóre kadry są po prostu nijakie). Można mieć zastrzeżenia do samego projektu okładki, który w ogóle do mnie nie przemawia. Patrząc na nią, nie wiadomo czego możemy się spodziewać w środku. Świetne wydanie „Byłem Bogiem” zarówno pod względem wydawniczym, jak i fabularnym. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Byłem Bogiem

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Wildstorm

:: SCENARIUSZ ::
John Arcudi

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR