CZYŚCIEC  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


CZYŚCIEC

"Czyściec"  to kolejny komis spod znaku "Plansze Europy", który został wydany przez Egmont. Jest to wydanie zbiorcze, gdzie znajdują się trzy księgi.

Benjamin Tartouche to główny bohater komiksu. Ma wszystko co jest niezbędne do godnego życia. Prowadzi własne studio graficzne. Nie narzeka na brak zleceń, których ma od groma. Otrzymuje w spadku dom po zmarłej ciotce. Jednak pewnego dnia, a raczej nocy, ze snu wyciąga go strażak, który uświadamia mu, że stracił praktycznie wszystko. Bank odbiera mu środki do życia, przez co Benjamin ląduje na ulicy...

"Czyściec" to wydanie zbiorcze, które nie stoi na stałym poziomie. Można powiedzieć, że pierwsza księga to wprowadzenie do czegoś lepszego, bardziej interesującego, a zarazem mroczniejszego. Trzecia księga zaprzepaszcza wszystkiemu temu, na co zapracowały poprzednie, tomy. Oczywiście nie jest tak bardzo źle, ale obniża się klimat, a także mroczny charakter wydania. Fabularnie, komiks prezentuje się całkiem nieźle, lecz dla fanów horroru, będzie tutaj za mało mrocznych kadrów. Klimat tworzą tutaj pastele, które w różnoraki sposób obracają i nadają ton całemu wydaniu. Kreska jest wyraźna, jednak nie do końca podoba mi się charakterystyczna kreska rysownika, wolę twory Marvela, po prostu jest to kwestia gustu. Komiks wydany jest w twardej oprawie, na papierze kredowym, co świadczy o jakości wydania. Z mojej strony zostaje mi tylko polecić komiks. 

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Czyściec

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Purgatoire

:: SCENARIUSZ ::
Christophe Chabouté

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Vents d'Ouest, 2003

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR