DEADPOOL: II WOJNA DOMOWA (TOM 5)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


DEADPOOL: II WOJNA DOMOWA (TOM 5)

"Deadpool: Najlepszy komiks świata" tom 5 sygnowany jest podtytułem "II Wojna Domowa", lecz z tym wydarzeniem nie ma za dużo wspólnego. Mimo to postać Ulyssesa pojawia się tutaj, a sam Deadpool chce od niego wyciągnąć ważne informacje na temat jego przyszłości. Jednak, gdy do tego dojdzie, najpierw przyjrzyjmy się poczynaniom Najemnika z Nawijką.

Getry Duggan pokazuje nam jak działa system motywacyjny w pracy, czyli pieniądze. Drużyna najemików do wynajęcia ma już dosyć, że Deadpool zgarnia za nich wszystkie laury i uznanie ludu. To oni obrywają, a on cieszy sławą. Dodatkowo od jakiegoś czasu nie otrzymują pieniędzy za swoją działalność. Sytuacja ta doprowadzi do konfrontacji między nimi w bankowym skarbcu. Czy Masacre, Terror, Stingray, Foolkiller, Solo i Slapstick ugrają coś i będą mogli świętować zwycięstwo nad swoim pracowadca? Solo przedstawi nam również mała retrospekcje z początków działalności grupy. Przyjrzyjmy się również Madcapowi, postaci dość kluczowej dla serii.

W piątym tomie będziemy świadkami rozpadu związku Deadpoola z Shiklah, która to prowadzi bogate życie erotyczne, a jej zabawki nie podobają się jej mężowi - włochate i niebezpieczne potwory... mimo to Deadpool może liczyć na swoich przyjaciół - Rogue, co z tego wyjdzie, musicie sami przeczytać.

Jak " II Wojna Domowa" to musi w końcu pojawić się Ulysses. Deadpool zgłasza się do niego by sprawdzić, czy planowany na niego zamach potwierdzi również i on. Jak zawsze czeka nas niezła jatka, nawalanki, która nie do końca jest sensowna, lecz atrakcyjna wizualnie.

Na koniec dostajemy coś, co jak dla mnie wcale nie musiało się tutaj znaleźć. Jest to raczej opowieść,która miała na celu powiększyć objętościowo piąty tom. Zeszyt pochodzi z "Deadpool 2099" i opowiada smętną i mało interesującą historię, w której to córka Deadpoola walczy o swoją godność i dobre imię, a także o Wilsonie i przetrzymywanej w trumnie małżonce...

Piąty tom Deadpoola ma tyle wspólnego z "II Wojna Domowa", co Wade z pokazem mody. Na chwilę pojawia się tylko postać Ulyssesa i to wszystko, a później wiadomo czego można się spodziewać - jatka, głupkowaty humor, absurd. Po trochę lepszym poprzednim tomie ponownie komiks łapie zadyszkę. Historie rozbawią Was, ale czy do takiego stopnia, aby poczuć usatysfakcjonowanie. Nudzić na pewno się nie będziecie, gdy Deadpool nie serwuje nam swoich żartobliwych i filozoficznych pogadanek otrzymujemy mniej lub bardziej interesującą rozwałkę.

Graficznie nie jest źle. Komiks od początku trzyma podobny klimat i styl - kreskówkowa kreska z mocnymi barwami. Jest dynamicznie i stylowo, a co najważniejsze kadry są czytelne, nie zawsze z dużą i przytłaczająca ilością szczegółów. Wydanie Egmontu, jak zawsze na wysokim poziomie. Polecam fanom Deadpoola, którzy powinni zadowoleni.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Deadpool: II Wojna Domowa. Tom 5

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Deadpool: World’s Greatest Vol. 5 – Civil War II

:: SCENARIUSZ ::
Gerry Duggan

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR