DEADPOOL CLASSIC (TOM 7)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


DEADPOOL CLASSIC (TOM 7)

"Deadpool Classic" po raz kolejny zmienia scenarzystę - Jimmy Palmiotti, a siódmy tom jest zarazem czymś nowym, czego od jakiegoś czasu brakowało w tej serii. Otrzymujemy kilka ciekawych historii z Najemnikiem z Nawijką w roli głównej i mniej lub bardziej interesującymi oponentami.

Tom rozpoczyna trzyczęściowa opowieść, w której to Deadpool otrzymuje od pewnego policjanta zlecenie na wytępienie mafiozów. Nic nie ma za darmo. Ma otrzymać za tą robotę sporą sumkę. Nie jest to proste zadanie, ponieważ między zleceniodawcą, a samym Deadpoolem stoi łączniczka Anna. Młoda tatuażysta zrobiła na Wade spore wrażenie, a ten nawet się w niej zakochał. Czy zadanie zostanie ukończone, a sam Deadpool nie zostanie zdradzony?

Później spotykamy Wade'a na ratowaniu niby przypadkowych kobiet - staruszki, pielęgniarki oraz trzech innych kobiet. Okazuje się, że jest to dobrze znana Wilsonowi Copycat. O co tak na prawdę jej chodzi? Żeby tego było mało, Deadpool zostaje wrobiony w zabójstwo, zdobywa pomagiera (Pool Boy), a także będzie musiał rozprawić się z szalonymi bliźniaczkami.

Najlepsze czeka nas na końcu, gdzie po zabójstwie Mateczki Gnucci, Deadpool otrzymuje zlecenie na jej mordercę - Punishera. Frank mści się na całej rodzinie Gnuccich i nie zamierza przestać. Zleceniodawca, czyli bratanek denatki, nie otrzyma po niej spadku, dopóki nie pozbędzie się oprawcy. Czy jednak dożyje końca zadania?

Dużą część komiksu opanowały kobiety, które pokazują na co je stać. Copycat to mutantka, która na swój sposób przekonuje do siebie i w pewnym momencie nawet jej współczujemy. Nie dość, że jest zaborczą postacią, chodzącą do celu po trupach i za wszelką cenę, to jeszcze w pewnym sensie tragiczną. Dodatkowo te bliźniaczki, które latają po mieście i leją facetów. Jednak w pewnym momencie jedną z nich czeka sroga kara. Brutalność to ich wizytówka, a w połączeniu z czarnym humorem jest nieźle. No i ta tatuażystka. Wielka miłość Deadpoola, czy wielka pomyłka?

Komiks czyta się dość sprawnie. Zaskakują niektóre zwroty akcji oraz nieodłączny czarny humor. Deadpool lubi sobie pogadać, więc czasami nastawcie się na jego mądrości. Nie zabraknie ciekawych momentów podczas walk, rozwałek, strzelanin. Roztargnienie Deadpoola sprawia, że u jego boku pojawia się Pool Boy, który wprowadzi trochę zamętu.

Deadpool vs Punishera, czy taka kompilacja jest sensowna i ma rację bytu? Widać, że tak. Nawalanka jest gwarantowana.

Graficznie dostajemy pełną kwintesencję stylu lat dziewięćdziesiątych, oraz tych współczesnych. Jest dynamicznie i kolorowo. Dodatkowo to wydanie - twarda oprawa i świetne materiały. Pozostaje jedynie polecić.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Deadpool Classic

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Deadpool Classic

:: SCENARIUSZ ::
Jimmy Palmiotti, Buddy Scalera

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR