DEADPOOL CLASSIC (TOM 9)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


DEADPOOL CLASSIC (TOM 9)

"Deadpool Classic" tom dziewiąty to swoiste zakończenie pewnego etapu, w którym przekonamy się, że nawet na nieśmiertelnych zawsze znajdzie się jakaś rada. Czy oznacza to, że Deadpool zniknie? Przekonacie się niebawem. To w pierwszej połowie, a w drugiej poznamy nową osobistość Alexa Haydena.

Przygody Deadpoola rozpoczyna mała retrospekcja ukazująca zlecenie wyeliminowania głowy jednej rodziny mafijnej. Wade za mocno wziął to do siebie i pozabijał wszystkich szefów, nawet swojego zleceniodawcę. Jego popularność wystrzeliła w górę. Teraz brak zleceń nie jest jego problemem. Jednak jest ktoś komu on przeszkadza, to Black Swan. Telepata umieszcza w jego głowie wirusa, który prowadzi do śmierci. Czy Deadpoolowi uda się przezwyciężyć "chorobę" i pokonać swojego przeciwnika?

Życie Deadpoola nie jest usłane różami. Dzięki swojej profesji może zapomnieć o bolączkach przeszłości. Co róż otrzymuje nowe zlecenie, coraz bardziej wymagające i coraz mniej wykonalne. Jak zawsze trup ściele się gęsto, akcja rozgrywa się w umiarkowanie poukładany sposób, ale jak to w "Deadpoolu" bywa, nie brakuje chaosu. Rozrywka jest przednia, nie brakuje odpowiedniego żartu i humory. Gail Simone wprowadza do opowieści dużo starych znajomych, jak również nowe postaci - Dazzler, Rhino, Black Swan, Outlaw, Sandi Brandenberg. Podobnie jak poprzednio, klasyczna wersja to opasłe tomisko, jednak tutaj jest mniej Deadpoola w Deadpoolu. Pierwsza połowa składa się z czterech zeszytów, w których głównym prym wiedzie Wade. Kolejne to już inna bajka.

Druga połowa to "nowy początek". Dostajemy spin-off sześciu pierwszych numerów komiksu "Agent X". Głównym bohaterem jest Alex Hayden, który podobnie, jak Deadpool, chce zostać najlepszy. To on i Sandi są założycielami nowej agencji - "Agencja X". Powstaje ona na gruzach Deadpool Inc., a sam Alex podejrzewany jest o bycie Deadpoolem. Mimo małego obycia się w nowej profesji, Alex nie odpuszcza. Po nauki stawia się do Taskmastera i Outlawa. Czy zapał i chęć zostania najlepszym najemnikiem na świecie pozwoli mu w osiągnięciu upragnionego celu?

Otwierając drugą połowę możemy być pewni, że po raz kolejny dostaniemy nieźle czytadło. Alex to osoba lubiąca pożartować, jednak w trochę ucywilizowany sposób, jak Wilson. Sprawia to, że nie dostajemy nudnej historii, o kolejnej postaci, która chce zostać naznaczona na kartach historii. Świetnie uwidoczniony jest tutaj rozkwit postaci, drogi, jakie muszą przejść, aby stać się pełnowymiarowymi superbohaterami, czy to sam Alex, czy Sandi, czy Taskmastera. Widać dobitnie, że droga do sławy jest trudna i dojście do celu wymaga ofiar. Zmienia się tutaj klimat. Dostajemy trochę taką satyrę połączoną z dobrym kryminałem. Wydanie stoi na najwyższym poziomie.

Dostajemy komiks zapakowany w twardą oprawę. W środku papier kredowy wraz z świetnym nadrukiem. Jeżeli chodzi o samą stronę wizualną to jest dziwnie. Studio Udon przejęło tą warstwę i sądzę, że na niekorzyść. Otrzymujemy coś w stylu mangi, a raczej jej pochodnej. Taki zamerykanizowany twór, który ma ją przypominać. Czy się będzie podobała to już rzecz gustu. Kolejna opowieść spod znaku Deadpoola, którą warto przeczytać i dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy naszego bohatera. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Deadpool Classic

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Deadpool Classic

:: SCENARIUSZ ::
Gail Simone

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2020

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.