DROGI BILLY  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


DROGI BILLY

Mucha Comics to wydawca kolejnej porcji komiksowych doznań. Tym razem wydawnictwo na Polski rynek wprowadza zbiór trzech zeszytów, które pokazują się w jednym wydaniu zbiorczym. "Drogi Billy" to połączenie dramatu wojennego z niezłym thrillerem, który niejednokrotnie potrafi przekonać do siebie fanów mrocznych opowieści.

Wojna niesie za sobą wiele ofiar i zniszczeń. To właśnie o tym jest ten komiks. Ofiary są gwałcone, mordowane, a także palone. Singapur to miasto, które należało do Brytyjczyków, z którego ucieka grupka białych kobiet. Ich los jest przesądzony, zostają zgwałcone, a później rozstrzelane. Cało wychodzi Carrie Sutton - pielęgniarka, ocalała z krwawej rzezi. Nie spocznie póki nie zemści się na Japończykach.

Świetne wydanie, które charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wizualną. Twarda oprawa, świetny papier, to tylko dwa elementy, które wpływają na cenę wydania. Na końcu komiksu, wydawca dołączył miły dodatek w postaci szkiców autora. Nie zabrakło interesującego projektu okładki, który w stu procentach pasuje do tematyki. Rysunki stoją na dobrym poziomie, mimo, że nie znalazły się na nich zbyt duże szczegóły. Według mnie, dobrano dziwne kolory, które nie zawsze pasują do danej sceny, a także nadają inny klimat niż powinny.

Fabularnie, komiks stoi na dobrym poziomie, mimo, że mało pasuje do tematyki strony. Na pewno znajdziecie tutaj kilka, a nawet kilkanaście scen morderstw, golizny, a także makabrycznych wizytówek wojny. Nie wiem, czy historia i oprawa graficzna Wam się spodoba, ale nie jest najgorzej, a co ważne komiks nie nudzi i czyta się go bardzo szybko. Decyzja należy i tak do Was, czy zasiądziecie przy tej pozycji i ją przestudiujecie. 

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Drogi Billy

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Dear Billy

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Dynamite Entertainment 2009

:: ROK WYDANIA ::
 2010

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR