GREEN AROW (DC ODRODZENIE): KONSTELACJA STRACHU (TOM 5)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


GREEN ARROW (DC ODRODZENIE): KONSTELACJA STRACHU (TOM 5)

Benjamin Percy żegna się z serią "Green Arow", a my żegnamy się z się dalszymi jego przygodami. Egmont postanowił zakończyć wydawanie kolejnych przygód Green Arowa. Jak wygląda ostatni piąty tom przygód Oliviera? Zaraz się przekonacie.

Piąty tom składa się z dwóch tomów wydanych w Stanach. Zauważalne jest to po objętości i po cenie. Album składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to "Wędrówka Bohatera". Miasto Oliviera zostało zniszczone. Wszystkiemu winny jest Dziewiąty Krąg. Olivier postanawia wymierzyć sprawiedliwość i rusza za nimi. W drodze spotyka członków Ligi Sprawiedliwości, z którymi musimy połączyć siły, aby zniszczyć składowe elementy Dziewiątego Kręgu. Z Fleshem niszczą bombę, z Wonder Woman powstrzymują zamach terrorystyczny, spotyka również Supermana i Batmana... W międzyczasie, gdy Olivier wędruje nie tylko po kraju, a także po orbicie, Emiko wraz z Black Canary rozpoczynają własne śledztwo w Star City...

Druga historia nosząca tytuł "Powrót do domu" to nic innego, jak powrót Oliviera do Star City i uczestnictwo w swoim procesie, Ktory Musi oczyścić jego imię... Poznajemy również losy jego rodziny i ciężar , jaki na min spoczął. A także jak Emilio i Black Canary opiekują się miastem do powrotu Oliviera...

Opowieść drogi to jak najbardziej trafne określenie dla pierwszego opowiadania. Olivier przemierza przez kolejne stany, aby zemścić się na organizacji, która w poprzednich tomach odgrywała większą rolę. Tutaj zostaje zepchnięta na dalszy plan, mimo, że Olivier poszukuje ich szefostwa. Po drodze spotyka członków Ligi Sprawiedliwości, która nie do końca pałają radością, aby z nim współpracować. Niekiedy dochodzi do utarczek słownych, a ich relacje raczej są szorstkie i nastawione jedynie na wykonanie zadania. Widać, że nie jest im po drodze. Mimo mnogości postaci nie uświadczyłem w tej historii jakiegoś "wow", co sprawia, że nie wybija się ona ponad przeciętną.

Druga zaś świetnie przedstawia relacje panujące pomiędzy Olivierem, a Black Canary i Emiko. Przybliża nam sytuację rodzinną Queena, jego przeszłość, ale również daje nam  dużą gamę rozrywki, jak wybuchy, ciekawych oponentów, czy wielkie powroty.

Benjamin Percy w dość dobrym miejscu rozstaje się z serią. Zamyka swoje opowieści, w takim miejscu, że można by pomyśleć, że naprawdę seria zostaje skończona. Pod jego rządami wiodło jej się całkiem nieźle. Dla wielu czytelników była jedną z najlepszych z "Odrodzenia". Późniejsze tomy straciły na jakości, ale to już zupełnie inna bajka.

Graficznie jest całkiem nieźle. Ładne kadry, o mocnych konturach i żywych pastelach. Zaś wydanie stoi na wysokim poziomie - lekko sztywna okładka, świetny nadruk i papier kredowy o odpowiedniej gramaturze. Warto zapoznać się z ostatnim tomem wydanym przez Egmont. Ciekawe zakończenie warte przeczytania. Polecam.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Odrodzenie: Green Arrow: Tom 5: Konstelacja Strachu

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
DC Rebirth: Green Arrow Volume 5: Hard-Traveling Hero,
 DC Rebirth: Green Arrow Volume 6: Trial of Two Cites

:: SCENARIUSZ ::
Benjamin Percy

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2019

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR