HITMAN TOM 2  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


HITMAN TOM 2

Hitman to dość specyficzna postać, która daje się we znaki każdemu, z kim miała doczynienia. Tommy Monaghan nie przejmuje się, że większość superbohaterów ma go dosyć. Ma swoje sposoby na wyłapywanie swoich ofiar. W jego mieście niewiele zmieniło się od ostatniego czasu. Dalej dochodzi tam do brutalnych morderstw, korupcji, a także braku poszanowania dla życia ludzkiego.

Drugi tom rozpoczyna się chwilę po wydarzeniach z poprzedniego. Dogłębnie widać jak w naszych oczach zostają odebrani struże prawa, a raczej bezprawia. Na ich tle wyróżnia się Tiegel, policjantka, która szerokim łukiem omija całą tą nielegalną otoczkę. Dzięki temu zagości ona na dłużej w życiu Tommy'ego. Nie można zapominać, że Hitman jeszcze nie wrócił do pełni sprawności po poprzedniej bitwie. Leczy rany, mimo to, nie może liczyć na chwilę spokoju. Na horyzoncie czeka już Green Lantern, a także Catwoman. Żeby tego było mało, demon Etrigan nie może zapomnieć o chowanej do niego urazy. Ennis nie uznaje tabu, dlatego tez w jego historię wkradnie się horda zombie, czy Ustęp Ósmy. Tommy to również człowiek, który mimo swojej profesji, zostanie obdarowany miłością. Na koniec sam Hitman zapoluje na Świętego Mikołaja...

Komiks ten cechuje prostota i brutalność. W każdej opowieści nie obejdziemy się bez trupów, świszczący kul, sporej ilości krwi, a także specyficznego czarnego humoru. Ennis wykłada nam historię Łopato logicznie. Nie chce, abyśmy ugrzęźli w zawiłej fabule i dużej ilości postaci. Ma być zrozumiale i to dosłownie. Ennis nie powstrzymuje się nawet od politycznej poprawności i żartów, które na pewno nie trafią do wszystkich. Album, jak i cała seria, to dzieło stworzone dla czytelnika dorosłego, któremu nie straszne żadne tematy i przedstawiona wizja graficzna. Komiks może straszny nie jest, lecz chodzi o samą brutalność.

Tonące w brudzie i łotrach Gotham potrzebuje swojego wybawcy, główny bohater nijak się wbija w kanon wybawcy. To zwykły płatny zabójca obdarzony supermocami chcący wyplewić zło z miasta. Tylko jego metody nie do końca są zgodne z "przyjętymi" zasadami. Nie liczy się z nikim, aby dopiąć swego. W drugim tomie trochę poskaczemy po różnych tematach, a to przez spotkania z superbohaterami, Zombiaki, Ustępem Ósmym, demonami, miłostkami Hitmana, czy nawet zleceniem na Św. Mikołaja. Na pewno jest ciekawie i nikt nie będzie się nudził.

Szata graficzna jest specyficzna i na pewno nie spodoba się wszystkim. Cechuje ją minimalizm, mocna kreska, mocne kontury, dużą ilość cieni, jak również podstawowe, mocno stonowane kolory. Wydanie to twarda obwoluta z świetnym nadrukiem i odpowiedniej jakości materiałami. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić to wydanie. Historia Hitmana to kawał brutalnej opowieści, którą doceniło już sporo czytelników.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Hitman Tom 2

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Hitman Tom 2

:: SCENARIUSZ ::
Garth Ennis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics

:: ROK WYDANIA ::
PL 2020

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
MICHAŁ N.