JOKER  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


JOKER

Postać Joker znana jest szerokiej publiczności lubującej się w filmowych ekranizacjach, czy też w dziełach rysunkowych. Do tej pory mogliśmy oglądać owego bohatera, jako dżentelmena lubiącego żarty (Jack Nicholson), kawalarza z wydań komiksowych, jednak wszystkie te postacie łączyła jedna pasja, władzy nad całym miastem. Brian Azzarello przedstawił postać Jokera w trochę innym świetle. Wszyscy pamiętają film "Mroczny Rycerz" Christophera Nolana, w którym to Joker był bezlitosnym i psychopatycznym mordercą. Tak właśnie wygląda ta odsłona przygód Jokera, w której to Azzarello przedstawia Jokera podobnie jak w "Mrocznym Rycerzu". Autor postanowił również zmienić wizerunek samego Gotham City, nie chciał przedstawiać go jako futurystycznej wizji świata opanowanego przez morderców, tylko przybliżyć mroczną stronę realnego miasta, w którym rozgrywają się podobne historie.

Historia "Jokera" według Briana Azzarello rozpoczyna się od opuszczenia przez Jokera Azylu Arkham - zakładu dla psychicznie chorych. Wszyscy myśleli, że pozbyli się Jokera raz na zawsze, jednak mylili się. Joker za wszelką cenę chce odzyskać kontrolę nad miastem. Ponownie w szeregi jego bandy wstąpią Killer Croc, Harley Quinn, Two Face, Pingwin, czy też Riddler. Chciwość Jokera i chęć panowania nad miastem stają się tak olbrzymie, że nie wszyscy zostaną do końca u jego boku i nie jest powiedziane, że nie poproszą o pomoc wielkiego nieobecnego - Batmana.

Polskie wydanie Egmontu jest rewelacyjne. Twarda okładka z ciekawym projektem graficznym. Dobrej jakości kredowy papier. Świetna kreska, jak również odpowiedni dobór kolorów. To tylko niektóre plusy tego wydania. Komiks opowiada historię o losach Jokera znanego z "Mrocznego Rycerza". Sama charakteryzacja postaci, jak również miasta, stają się podobne do wydanego trzy lata wcześniej filmu. Nowa odsłona "Jokera" jest bardziej realna i ciekawsza. Należy wspomnieć, że są to losy samego Jokera i jego bandy, postać Batmana pojawia się na dosłownie chwilę. Ciekawe jest to, kto tak naprawdę wzywa Batmana, akurat tego faktu nie mogę zdradzić. Pozostaje mi tylko polecić.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Joker

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Joker

:: SCENARIUSZ ::
Brian Azzarello

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
DC Comics 2011

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ ::


 
 


AUTOR:
PASTOR