KSIĄŻĘ NOCY: PEŁNIA, DZIENNIK MAKSYMILIANA (TOM 3)  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
   


KSIĄŻĘ NOCY: PEŁNIA, DZIENNIK MAKSYMILIANA (TOM 3)

Paryż. Okres międzywojenny. Młody dziennikarz Vincent Rougemont pisze przedziwny artykuł mający zdemaskować mroczne poczynania wampira Kergana. Jednak nikt nie bierze go poważnie. On sam do końca nie wierzy w to do momentu, w którym to jego ukochana zostaje porwana, a on sam musi jakoś przeciwstawić się odwiecznemu złu. Dodatkowo poznaje historie swoich dwóch przodków z poprzednich stuleci, którzy to również walczyli z krwiopijcą. Dochodzi do coraz to większej ilości zaginięć młodych kobiet, co wiąże się ze śledztwem lokalnej policji. Vincent stawia się na wyznaczonym miejscu przez Kergana i udaje mu się tam stawić przed nim, co daje mu lekką przewagę. Po uprzedniej wizycie w kościele ma niezbędne rzeczy, które powinny go ochronić. Czy Vincent podoła zadaniu? Czy uda mu się uratować ukochaną? Czy on sam nie stanie się ofiarą?

Wydanie to zawiera jeszcze jeden tom, który bezpośrednio związany jest z "Pełnią", dlatego też nie mogę zdradzić do końca, co się w nim wydarzyło, ponieważ byłby to spoiler. Mogę napisać tylko tyle, że Vincent otrzymuje dziennik swojego przodka, w który to wtapia się bezgranicznie i większość tomu opiera się na wydarzeniach związanych właśnie z nim. Jednak nie zabraknie następstw czasu teraźniejszego, którego byliśmy świadkami tuż pod koniec "Pełni"...

"Książę Nocy" to ciekawy komiks grozy, który to opowiada o losach Vincenta, jego przodkach i oczywiście o Kerganie. Tym razem sporo miejsca zajmuje przedstawianie wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości i opowiadają o losach przodków Vincenta, jak to poświecili się w sprawie pozbycia się Kergana. Wychodzi na to, że walka z nim to scheda po przodkach. Tylko czasy, w których żyje Vincent, nie dopuszczają do siebie, że istnienie wampirów jest możliwe. Niektórzy uznają go za wariata. Fabuła jest ciekawa i wciągająca, przez co z zaciekawieniem będziecie czytać go do samego końca. Chociaż po jego lekturze nie stwierdzam, że coś mnie zszokowało, czy powaliło swoimi niecodziennymi rozwiązaniami. Po prostu jest to dobry komiks grozy, bez większych fajerwerków. Dużym plusem wydania jest zmieszczenie przez Wydawnictwo Egmont dwóch zeszytów w jednym. Kończąc "Pełnię" od razu przechodzimy do kolejnych wydarzeń, które w tym przypadku wiążą się bezpośrednio i nie musimy na nic czekać. Nie zabrakło kilku scen erotyczny, co oznacza, że komiks jest tylko dla osób pełnoletnich. Graficznie nic się nie zmieniło. Utrzymany jest europejski styl ze stonowanymi kolorami i wyszczególnionymi wydarzeniami z przeszłości. Wydanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Podobnie jak poprzednio, zachowany jest większy format komiksu oraz bardzo dobrej jakości komponenty. Polecam każdemu tą serię, jednak w całości, ponieważ możecie mieć problem z orientacją w poszczególnych wydarzeniach.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Książę Nocy: Pełnia, Dziennik Maksymiliana

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
La première mort

:: SCENARIUSZ ::
Yves Swolfs

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Glenat

:: ROK WYDANIA ::
PL 2018

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR