THE NEW AVENGERS (TOM 3): KŁAMSTWA I TAJEMNICE  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


THE NEW AVENGERS (TOM 3): KŁAMSTWA I TAJEMNICE

„The New Avengers: Kłamstwa i Tajemnice” to trzeci tom wydany w Polsce, który składa się z pięciu oryginalnych zeszytów (11-15 numer) oraz ze wstępu do „GiantSizeSpider-Woman 1”. Początkowo fabuła przenosi nas do Osaki, gdzie dochodzi do spotkania na „szczycie”. Madame Hydra spotyka się z głową klanu Yashida, gdzie mają ustalić szczegóły pewnej współpracy. W międzyczasie apartament Avengersów w Osace zostaje zaatakowany przez ludzi Hydry. W pewnym momencie Hydra się wycofuje. Spider-Woman w pogoni za nimi dociera do twierdzy Yashidy. Okazuje się, że ma ona umowę z Madame Hydrą informowania jej o działaniach Avengersów. Dzięki szybkiemu ustaleniu między dwoma kobietami, Madame Hydra zostaje złapana, jednak, gdy Spider-Woman otrzyma znak, ma ją jak najszybciej wypuścić. I tak też robi. Kapitan Ameryka zauważa dziwne powiązania między nimi. Dopiero w rozmowie pomiędzy nimi wychodzi na jaw, dlaczego okłamuje swoich „braci”. Już wkrótce Avengersi ogłoszą swój nowy skład, a wszystko to ma być transmitowane przez TV. Czy kłamstwa i tajemnice niektórych członków doprowadzą do wewnętrznej wojny?

Nie można się oszukiwać, trzeci tom to mały przestój ciekawych akcji i doniesień z życia Avengersów. Oczywiście nie wieje nudą przez cały czas. Dochodzi do walki między Avengersami a ludźmi organizacji terrorystycznej Hydra. Jednak od pewnego momentu, komiks traci cały urok i staje się zwykłą, nudną opowieścią, która ma za zadanie uspokoić czytelnika i przypomnieć mu czym zajmowali się niektórzy z superbohaterów, takie małe retrospekcje. W pewnym momencie autor wtrąca do komiksu wstęp do „GiantSizeSpider-Woman 1”, który uważam za zbyteczny. Wystarczyłoby krótkie przypomnienie a nie rozwlekanie się na tyle stron. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest przygotowywanie się do prezentacji nowej drużyny Avengersów – długie i nudne. Autor również przesadził z niektórymi dialogami, wyciągniętymi prosto z melodramatu. Podtytuł trzeciego tomu, szybko można rozszyfrować – „Kłamstwa i Tajemnice”. Można powiedzieć, że dochodzi do zdrady, która nie umknie Kapitanowi Ameryce.

Powrót Davida Fincha na stanowisko rysownika spowodował mały niedosyt, ponieważ rysunki, które wykonuje są niezłe, jednak fakt przedstawiania ludzkiej twarzy nie wychodzi mu za dobrze. Większość postaci posiada podobne rysy twarzy, co w pewnym sensie może spowodować, że komiks stanie się nijaki. Odpowiednie nasycenie kolorystyki, która również została trafiona w stu procentach. Świetne polskie wydanie. Twarda okładka z ciekawym projektem graficznym. Zastosowano tutaj dwa elementy łączenia, szycie i klejenie, przez co komiks jest bardzo wytrzymały. Podobnie jak w poprzednich tomach, Mucha Comics zastosowało papier kredowy, co świadczy o bardzo dobrej jakości rysunków i pasteli użytych w zeszycie. Jeśli jesteś fanem dwóch pierwszych tomów to bez problemu możesz zabierać się za trzeci, w którym akcja trochę spuszcza z tonu, ale warto jest poznać dalsze losy Avengersów.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
New Avengers: Kłamstwa i Tajemnice

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
New Avengers

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2012

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR