THE NEW AVENGERS (TOM 2): SENTRY  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


THE NEW AVENGERS (TOM 2): SENTRY

Po siedmiu miesiącach od ukazania się "Ucieczki" na polski rynek wchodzi druga część "The New Avengers: Sentry". Zdolności tytułowego superbohatera, a także jego moc nie zostały jeszcze do końca poznane. Sentry potrafił latać, był praktycznie niezniszczalny, a co najważniejsze był najsilniejszym "człowiekiem" na świecie... Jednak czy on wie kim jest. Czy Avengersi pomogą w odzyskaniu tożsamości przez Sentry?

Tytułowa postać drugiej odsłony "Nowych Avengersów" to jeden z najpotężniejszych superbohaterów, który nie wie kim jest. Do końca nie potrafi opanować swoich mocy, a dodatkowo brak mu wiedzy jakimi mocami obraca. Reynolds, czyli Sentry, uważa, że siedzi w nim Void, którego za wszelką cenę musi powstrzymać. Fabuła drugiej odsłony "The New Avengers" stoi na dobrym poziomie. Jednak są momenty, w których czas się dłuży, mowa o motyw z przypominaniem Raynoldsowi kim dokładnie jest. 

Brian Michael Bendis ponownie zaskakuje nas dobrą fabułą. Może czasami autor usypia nas brakiem akcji, jednak za chwilę dostajemy coś bardziej ciekawszego. Świetna i wyrazista kreska pokazuje profesjonalizm rysowników. Wydaje mi się, że jakość pracy rysowników uległa zmianie na plus. Również z wypełnieniem pastelami trafiono w stu procentach. W komiksie znajduje się kilka kadrów, które są mało wyraziste i czytelne, nie jest to wina wydawcy, jest to raczej zabieg rysowników, aby nadać zeszytowi odpowiedniego tonu. Mucha Comics zaopatrzył wydanie w twardą oprawę i bardzo dobrej jakości papier kredowy. Polecam każdemu drugi tom "The New Avengers", naprawdę warto przeczytać.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
New Avengers: Sentry

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
New Avengers

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR