THE NEW AVENGERS (TOM 1): UCIECZKA  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


THE NEW AVENGERS (TOM 1): UCIECZKA

Większość propozycji w ofercie Mucha Comics to komiksy z Marvel Comics, gdzie królują superbohaterowie, walczący z ciemnymi mocami lub sami ze sobą. Wolverine, Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Spider-Woman, czy też Luke Cage, któż nie słyszał o istnieniu przynajmniej jednego z nich. Ich skład nigdy nie był stały, zawsze ktoś odchodził, a na jego miejsce przychodził inny superbohater. Jednak pewnego dnia, grupa zostaje pokonana i przestaje istnieć. Do czasu...

...po sześciu miesiącach dochodzi do uwolnienia zbirów z więzienia o zaostrzonym rygorze. Dzięki Luke Cage, Daredevil oraz Spider-Woman, którzy w tym samym czasie odwiedzają owe więzienie, udaje powstrzymać się kilkunastu zbiorów. Po pewnym czasie do ich trójki dołączają kolejni Avengersi, którzy zatrzymują łotrów w murach więzienia, ale czy wszystkich. W między czasie tworzy się nowa grupa Avengersów, która nie zawsze działa zgodnie z prawem. Dowiadują się kto stoi za zamachem i muszą powstrzymać jego, i zbirów szalejących na ulicach Nowego Jorku.

Brian Michael Bendis rusza od początku z grubej rury. Po kilkustronicowym, krótkim wprowadzeniu, autor serwuje nam kilkadziesiąt stron walki między superbohaterami, a łotrami. Jednak czasami ma się wrażenie, że walka jest bezsensowna, nudna i  rozgrywa się jedynie dla podtrzymania akcji.  Nie jest tak przez cały czas, ponieważ w późniejszych scenach istnieje zróżnicowanie i kreuje się lepsza fabuła. Rysunki Fincha nie odbiegają od kadrów, do których przyzwyczaił nas Marvel. Frank D'Armata świetnie trafił z doborem pasteli.

Polskie wydanie "The New Avengers: Ucieczka" stoi na bardzo dobrym poziomie. Wydawca zaopatrzył komiks w twardą okładkę, dobrej jakości kredowy papier, czy odpowiedni wydruk, gdzie pastele są odpowiednio nasycone. Polecam komiks ludziom lubiących nieustanna walkę ze złem.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
New Avengers: Ucieczka

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
New Avengers

:: SCENARIUSZ ::
Brian Michael Bendis

:: WYDAWCA POLSKI ::
Mucha Comics

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel Comics

:: ROK WYDANIA ::
2011

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
PASTOR