NIESKOŃCZONOŚĆ  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


NIESKOŃCZONOŚĆ

Wielka, złowroga armia należąca do pradawnej rasy - Budowniczych, przemierza wszechświat w kierunku ziemi, niszcząc wszystko co napotkają na swojej drodze. Tylko sojusz galaktycznych imperiów wspomaganych przez Avengers, dowodzonych przez Kapitana Amerykę jest w stanie powstrzymać zagładę. Tymczasem absencja mścicieli na Ziemi jest szansą dla kogoś innego, by napaść naszą planetę, w której obronie muszą stanąć inni bohaterowie. Akcja opowieści rozgrywa się tu na dwóch głównych wątkach: pierwszy to nierówna walka z potężnymi Budowniczymi, drugi natomiast to opowieść o szalonym tytanie Thanosie, przybyłym na Ziemię, po odbiór daniny, która jest tylko przykrywką do prawdziwego powodu. Oprócz wątków głównych mamy i inne wątki, jak choćby intrygi wśród Inhumans czy opowieść o Illuminati, stanowią one jednak tło dla dwóch wcześniej opisanych historii.

Wielowątkowość historii wymaga wprowadzenia naprawdę sporej ilości bohaterów, lecz ich nadmiar powoduje pewien rodzaj chaosu. Akcja szybko się rozkręca, intrygi i tajemnice budują napięcie. Album czyta się szybko i sprawnie, można by powiedzieć, że doświadcza się swoistego głodu i chce się więcej.

Scenarzysta Nieskończoności, Jonathan Hickman, w swoich komiksach pisanych dla Marvela, stworzył zamkniętą spójną historię. Hickman imponuje w tym komiksie przede wszystkim tym, że panuje nad tą naprawdę olbrzymią opowieścią, z mnóstwem bohaterów, wielowątkowością i zawrotną akcją i wszystko to połączył w zgrabną spójną całość. Przedstawia historię w dobrym tempie, prowadzi czytelnika tak, by się nie pogubił, i sprawia, że nie czuje się tu przesady. Nawet przy takim natłoku postaci potrafił odpowiednio skupić się na najważniejszych postaciach z Uniwersum, przez co choćby Thor czy Kapitan Ameryka wypadają tu świetnie, podobnie zresztą jak i wielu innych.

Genialny, naprawdę wyjątkowy na tle wielu eventów z ostatnich lat scenariusz bardzo wspomagali rysownicy, czyli Mike Deodato (Avengers #04: Nieskończoność), Leinil Yu (New Avengers #02: Nieskończoność) oraz Jim Cheung, Jerome Opena i Dustin Weaver (Nieskończoność). Style rysowników są tu bardzo zbliżone, co bardzo dobrze wpływa na odbiór całej historii ukazanej w tym albumie, jak i pozostałych tomów. Przede wszystkim oko cieszą jednak niesamowicie efektowne ujęcia przeróżnych starć, od walk kosmicznych armad, po potyczki mniejszych grup bohaterów.

Nieskończoność to wisienka na torcie Uniwersum Marvela, ukazane jest tu niemalże pełne bogactwo marvelowskigo wszechświata, saga, której główna akcja rozgrywa się w tym tomie, a poboczne wątki można znaleźć w innych seriach komiksów wydawanych w ramach kolekcji Marvel Now.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Nieskończoność

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Infinity

:: SCENARIUSZ ::
Jonathan Hickman

:: WYDAWCA POLSKI ::
Egmont Polska

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Marvel

:: ROK WYDANIA ::
PL 2016

:: KOMIKS DOSTARCZONY PRZEZ :: 

 
 


AUTOR:
GRZEGORZ DZ.