NOC ŻYWYCH TRUPÓW PRELUDE  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


NOC ŻYWYCH TRUPÓW PRELUDE

Na stacji badawczej orbitującej wokół Ziemi dochodzi do zaniedbania obowiązków. Sytuacja jest tak ciężka, że naukowcy muszą posunąć się do najdrastyczniejszych kroków, a mianowicie muszą ją wysadzić, by nikomu na Ziemi nic się nie stało. Jednak siła rażenia jest tak ogromna, że część szkodliwych substancji przedostaje się do atmosfery ziemskiej. Gulfport w LA, małe miasteczko zostaje zaatakowane przez żywe trupy, które dzięki "kosmicznej substancji" mogą dalej żyć. Populacja ludności zmniejsza się w oszałamiającym tempie, a żywych trupów z każdą chwilą przybywa. Pozostali przy życiu muszą jak najszybciej uciekać, by sami nie zostali skonsumowani...

"Noc Żywych Trupów Prelude" to krótka historyjka zawierająca jedynie dziewiętnaście stron, opowiadająca o zwłokach, które po kosmicznym wybuchu ożywają i zaczynają atakować pozostałych przy życiu ludzi. Historia ta jest dobrze znana miłośnikom grozy, pod tym samym tytułem co komiks powstał film. Georgo A. Romero był jego twórcą. To właśnie dzięki temu człowiekowi doczekaliśmy się wersji rysunkowej - komiks. Komiks składa się z serii brutalnych, krwawych i nieprzyjemnych rysunków, przedstawionych w czarnobiałych barwach. Choć kolor nadaje mrocznego klimatu, to rysunki pozostawiają wiele do życzenia. Nie są to jakieś arcydzieła, w większości przypadków jest to prosta kreska, często "zamazana", bez większych szczegółów postaci czy też scenografii.

Komiks zawiera bardzo małą ilość dialogów, dlatego czyta się go szybko, a wspomniane wcześniej dialogi to raczej element dodatkowy i zachęcający do czytania a nie tylko do oglądania. "Noc Żywych Trupów Prelude" to szczególny komiks, który każdy powinien przeczytać. Historia tutaj zawarta zapisała się już dogłębnie w dzieje kina grozy i była prekursorem w wyznaczaniu dalszych pomysłów o żywych trupach.

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Noc Żywych Trupów Prelude

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
Night Of The Living Dead Prelude

:: SCENARIUSZ ::
Tom Skulan

:: WYDAWCA POLSKI ::
Brak

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
FantaCo Enterprises

:: ROK WYDANIA ::
1968 

 
 


AUTOR: PASTOR