PUBLIC RELATIONS  /  K O M I K S Y  /  ARENA HORROR
   
 


PUBLIC RELATIONS

Pierwsza rzecz, która zwraca uwagę czytelnika w momencie rozpoczęcia lektury komiksu, to znakomite rysunki. Thomas Frisano, mało znany w Polsce rysownik prezentuje wyrafinowaną, szczegółowo dopieszczoną kreskę, która wręcz rzuca na kolana. Każdy poszczególny element to część większego dzieła sztuki – komiksu „Public Relations”. Frisano oprócz rysunków, również zajął się tuszowaniem oraz kolorem. Trzeba dodać, że wyszło mu to fenomenalnie. Niektóre kadry, poszczególne grymasy twarzy postaci, wręcz przypominają autentyczne zdjęcia.

Komiks również prezentuje się przyzwoicie od strony scenariusza. Dobrze napisany kryminał z elementami thrillera, nie tylko trzyma w napięciu, ale również pozostaje zagadkowy aż do samego zakończenia.

Główna postać – Christelle Costand myli bagaże na lotnisku. Odkrywa w walizce kilogram heroiny oraz ludzką rękę. Nie wie kim są przemytnicy. Nie wie czy dzwonić na policję. Do tego musi się odnaleźć w nowym dla niej środowisku; w nowej miejscowości, w której zamieszkała i w nowym miejscu pracy. Jakby tego było mało, tajemniczy właściciele narkotyków – Paryska mafia, jest na tropie Christelle. Czy i jak uda jej się wyjść z tej opresji?

Pozostaje mi tylko zachęcić do sięgnięcia po komiks „Public Relations”. Od siebie dodam, że całą historie czyta się dosyć szybko i przyjemnie. Scenariusz jest dosyć wyrazisty, zarazem na tyle złożony by czytelnik nie był w stanie rozwikłać zagadki przed końcem tomiku. Jedynym minusem komiksu jaki przychodzi mi na myśl, to wysoka cena Polskiego wydania. 18,90zł za zeszyt tego formatu, może skutecznie odstraszyć niezdecydowanych. Jednak jeśli ktoś jest gotów poświęcić pewną kwotę na kupno „Public Relations”, to myślę, że się nie zawiedzie.

     

 
  


:: TYTUŁ POLSKI ::
Public Relations

:: TYTUŁ ORYGINAŁU ::
La Main Passe

:: SCENARIUSZ ::
Raymond Maric, Thomas Frisano

:: WYDAWCA POLSKI ::
Motopol – Twój Komiks

:: WYDAWCA ORYGINAŁU ::
Editions Glenat

:: ROK WYDANIA ::
 2002 

 
 


AUTOR:
INCUNABULUM